1988-skoda_105_l-na_prodej_polsko- (1)

Klasické škodovky s motorem vzadu a s pohonem zadních kol u nás za posledních pár let vzrostly na hodnotě. I rozpadlé kusy se u nás prodávají za desítky tisíc korun. O to větší překvapení je cena toho, který nemá najeto ani 10 tisíc kilometrů, a celý život byl garážovaný.

V Polsku je na prodej škodovka v parádním stavu. Vyrobena byla v roce 1988, tedy v době, kdy už se výroba tohoto typu (Škoda 742) blížila ke konci. Poslední kusy vyjely z továrny v roce 1990, respektive 1991 (Rapid). Jde o základní verzi Škoda 105 L s litrovým čtyřválcovým motorem a výkonem jen 33 kW/45 koní. Maximální rychlost, kterou výrobce sliboval, byla 130 km/h a na stovku jste zrychlovali dlouhých 24 sekund.

Přečtěte si také:  Video z roku 1985 představuje historii a současnost značky Škoda

O to tady ale tolik nejde, v tomto případě jde spíše o samotný stav auta. To totiž i po 33 letech vypadá skvěle. Prodejce tvrdí, že jde o garážovaný kus a podle fotografií není důvod tomu nevěřit. Na počítadle kilometrů je pouze 9267 km.

Mělo by jít o kus po prvním majiteli, který nebyl nikdy havarován a je ve zcela původním stavu. Na autě jsou také originální, tedy původní pneumatiky.

Přečtěte si také:  Škoda Auto dodala policii nové Scaly. Všechny mají benzinový motor a automatickou převodovku

Pokud byste se škodovky chtěli ujmout, nebude to až zase tak drahé. Prodejce za něj chce 3700 eur, což není v přepočtu ani 100 tisíc korun. Inzerát najdete zde, stejně jako další fotografie. Za podobné kusy se v České republice platí o poznání více peněz (anebo je za ně prodejci požadují…). Prodávaná Škoda 105 L se nachází ve městečku Grójec, které je asi 40 kilometrů od Varšavy.