cabrio-gallery-veterany-skoda-muzeum-skoda_felicia_prestavba-na_prodej

V České republice je na prodej auto, které je jediné svého druhu. Navíc stojí na základech legendárního kabrioletu Škoda Felicia. Na první pohled sice trochu připomíná britské klasiky, ale je to čistě československý výtvor.

Tento červený kabriolet vznikl jako roadster Škoda Felicia v roce 1961, ale to byste dnes poznali jen stěží. Z původního auta zůstal jen podvozek, zbytek je čistokrevná stavba v jednom jediném kusu. Přestavba proběhla někdy v sedmdesátých letech v Československu. Auto původně jezdilo v Brně, ale poté bylo prodáno do Rakouska, odkud ho jeho současný majitel Pavel Kalina z muzea Cabrio Gallery přivezl zpět do České republiky.

Přečtěte si také:  Říká se, že elektromobilita nikoho nebere a auta se špatně prodávají. Porsche by ani s jedním nesouhlasilo

Auto prošlo generální opravou motoru a brzdového systému a je plně funkční a pojízdné. Do dokonalého stavu by ještě potřebovalo doladit nějaké drobnosti na karoserii, protože ta není v úplně bezvadném stavu.

Auto jsme si před dvěma lety prohlédli v muzeu ‚Cabrio gallery‘, které ukazuje poválečnou historii kabrioletů Škoda, formule MTX a další veterány.

Kompletní galerii z tohoto muzea si můžete prohlédnout zde.

Auto je na prodej za 375 tisíc korun, přičemž k němu jsou odhlášené doklady. Přihlásit auto na registrační značky lze, ovšem pouze na ty veteránské. Inzerát i s fotkami od prodejce si můžete prohlédnout zde, kde najdete i kontakt, pokud byste auto chtěli koupit.

Přidat komentář