skoda-125-vzduchovy-podvozek-tuning-prodej

Bývala to auta, která ještě před pár lety lidé dávali za přepis anebo rovnou do šrotu. Teď se prodávají za desetitisíce. A často je jedno, v jakém jsou stavu. Tahle škodovka je upravená, dostala mimo jiné i vzduchový podvozek a může být vaše.

Původně šlo o docela obyčejnou škodovku, která ale v průběhu času prošla několika úpravami, z nichž ta největší je instalace výškově nastavitelného vzduchového podvozku. Díky tomu může řidič měnit světlou výšku auta z interiéru jednoduše a rychle. Pokud přijede na nějaký sraz, může auto položit až na břicho, ale při jízdě může být v „bezpečné“ výšce.

Podle textu v inzerátu, který najdete zde, jde o Škodu 125 z roku 1988. Původní 1,2litrový čtyřválec už tu ale není, uvolnil místo motoru z Favoritu, který dostal nějaké úpravy. Majitel se zmiňuje o upravených výfukových svodech a příčném výfuku, snížené hlavě a upraveném karburátoru. 

Přečtěte si také:  Škoda Sport se v roce 1950 zúčastnila 24 h Le Mans. Dodnes je posledním českým vozem s českou posádkou, který zde startoval

Pohled na auto prozradí, že kromě podvozku dostalo i nová kola, ačkoliv jsou to stále plechové disky. Jde o převařené plechové disky, které byly rozříznuty a svařeny tak, aby zaprvé měly límec a za druhé byly mnohem širší. Vznikla tak kola, které mají vpředu šířku 6,5 palce, vzadu dokonce 7 palců. 

skoda-125-vzduchovy-podvozek-tuning-prodej

V současnosti má auto původní technický průkaz, ale už má nové registrační značky. Majitel také píše, že má ještě rok a půl platnou technickou kontrolu. V textu dodává také to, že karoserie není v prvotřídním stavu, ale auto prošlo krupobitím a má na sobě „nějaké ty ďolíčky“. Zároveň dodává: „Já jsem to osobně neřešil má to svoje kouzlo.“

Přečtěte si také:  První dojmy: Elektromobil Škoda Enyaq iV je vlastně příjemné, skoro normální auto

Pokud by se vám tohle auto líbilo natolik, že byste si ho chtěli pořídit, pak počítejte s tím, že za něj budete muset zaplatit 75 tisíc korun. Majitel je také ochoten ho vyměnit za nějaký jiný veterán, zmiňuje Trabant, Volkswagen Brouk a Škodu 1203.