Pokud jste na přelomu let 2016 a 2017 sledovali stavbu prvního českého Porsche 911 RWB, pak jste jistě nejednou zapřemýšleli nad tím, jaké by to bylo takové auto také vlastnit. Teď máte šanci si takový sen splnit. Za „velkou louží“ je totiž jedno RWB Porsche 911 na prodej.

Značku Rauh-Welt Begriff (RWB) dnes asi již netřeba představovat. Založil ji Japonec Akira Nakai San, který také každé jednotlivé auto sám upravuje. Za ta léta, kdy to dělá, si nejen vydobyl už své jméno, ale najel si i na svůj specifický styl úprav a jistotu, s níž to dělá. Ty chvíle, kdy prostě od oka řeže přímočarou pilkou blatníky, jsou k nezapomenutí. Stejnou procedurou prošlo i červené Porsche, které je na prodej v Americe. Přihodit si v aukci můžete až do zítřejšího večera.

Původně šlo o docela obyčejné Porsche 911 Carrera4 z roku 1989. To ale prošlo kompletní a náročnou přestavbou. Ta se zaměřila nejen na vzhled, ale také na techniku. Zcela přepracován byl motor, 3,6litrový plochý šestiválec dostal nově přeplňování díky turbokitu Bisimoto Engineering. Nové turbo doplnila jiná, programovatelná řídící jednotka AEM Infinity. Aby spolu vše pracovalo bez problémů, instalován musel být také mezichladič stlačeného vzduchu Garrett, ale i větší vstřikovače benzinu, všechna nová těsnění motoru, nové řemenice i rozvody, ale také písty. Výsledkem toho všeho je výkon okolo 400 koňských sil a 530 Nm točivého momentu. O přenos těchto hodnot na silnici se prostřednictvím pětistupňové manuální převodovky starají všechny čtyři kola.

Se zvýšením výkonu šla ruku v ruce úprava podvozku i brzd. Sériové pružiny a tlumiče byly vyměněny za sportovní podvozek KW Varianta 3. Jiná jsou také kola, nově jsou v blatníkách ukryté třídílné 18″ disky Forgestar obuté do pneumatik Pirelli Corsa s rozměry 265/35 R18 vpředu a 335/30 R18 vzadu. Pod koly vykukují nové, větší brzdy z Porsche 993 turbo. Prodávající ale k autu dává i další 19″ kola.

Nejzásadnější – zejména na výslednou cenu auta – je ale bezesporu tuningový kit exteriéru obsahující prakticky vše, co RWB nabízí. Tohle červené Porsche dostalo typické rozšířené nástavce blatníků, které jsou k původní karoserii prostě přinýtované. Kromě toho jsou tu také speciální aerodynamická křidélka na předním nárazníku či obrovské dvojité křídlo nad motorem.