Na prodej je nejzběsilejší Rolls-Royce všech dob

Autor: Pavel Srp -   13. 3. 2018


Když se řekne Rolls-Royce, nejspíše vás napadnou slova jako exkluzivita a luxus, nikoliv výkon a závodění, ale přesně takový je Rolls-Royce Silver Shadow, který si můžete prohlédnout v galerii.

To, že v tomto autě nepůjde o hladkou a tichou jízdu jako na létajícím koberci, je jasné už na první pohled. Prozrazuje to hned několik poměrně nápadných věcí, například obrovský motor vykukující z kapoty, ale také nová kola a pneumatiky s výrazně sníženým podvozkem. Jde možná také o jeden z mála rolls-royců s tažným zařízením, ne-li o vůbec jediný…

Asi tušíte, že o pohon se nestará původní motor V8 s tradičním objemem 6,75 litru, ale jde o mnohem větší motor s objemem 7,6 litru z palety General Motors, který je navíc přeplňovaný obrovským kompresorem. Technické údaje jako výkon, točivý moment nebo hodnoty zrychlení bohužel nejsou známé. Bohužel neznáme ani zvuk, který ale bude nejen díky původu motoru, ale i díky koncovkám výfuků vyvedených za předními koly, zajisté působivý, ačkoliv k limuzíně se soškou Emily na masce chladiče nepatřičný. 

Celé auto prošlo zvenku i zevnitř pečlivou renovací. Zatímco zevnějšek je prostý rzi se zcela novým lakem, interiér dostal nové čalounění a další renovované prvky či sportovní sedadla s vícebodovými bezpečnostními pásy, interiérem také prochází bezpečnostní rám. Stále je tu ale cítit luxusní atmosféra, kterou podporuje láhev šampaňského ve středovém tunelu.

Pokud byste takové auto chtěli vlastnit, vlastně není problém. Je totiž na prodej za 890 tisíc norských korun, což je v přepočtu necelých 2,5 milionu korun. Inzerát najdete ZDE.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *