rolls-royce-pininfarina-hyperion-na-prodej-2020- (1)

Na prodej je jedinečný Rolls-Royce: Pininfarina Hyperion. Už zase

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com - Foto: mobile.de - 18. 4. 2020


Na světě není zase tolik aut, která existují pouze v jediném exempláři, ale Rolls-Royce jich pár má. Třeba v roce 2017 to byl Rolls-Royce Sweptail a před 12 lety to byl Rolls-Royce Hyperion by Pininfarina. A ten je na prodej. Zas a znovu.

O autě už jsme u nás párkrát psali. Poprvé to bylo v roce 2012, kdy bylo na prodej, podruhé pak o čtyři roky později, kdy bylo opět na prodej. Teď, o další čtyři roky později, je auto opět na prodej. Prodejce z Dubaje za něj chce 2 185 000 eur, což je (podle aktuálního kurzu ČNB) v přepočtu přibližně 59 milionů korun. Detail nabídky najdete zde.

Auto si nechal postavit britský sběratel vozů Rolls-Royce Roland Hall. Světovou premiéru mělo na světoznámé přehlídce Pebble Beach Concours d’Elegance v srpnu 2008. Jako základ posloužil Rolls-Royce Phantom Drophead Coupé. Z původního auta ale zůstal jen podvozek a motor.

Auto je nyní dvoumístné, zadní sedadla byla z auta vymontovaná a ta přední jsou nyní o 40 cm více vzadu. Karoserie je z uhlíkových vláken a původní tvary Rolls-Royce byste v ní hledali opravdu marně.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *