1932-ford-hot-rod-ferrari-motor-prodej

Hot rody nejsou ničím úplně výjimečným, jsou to poměrně časté úpravy. Ne vždy jsou ale výsledné vozy poskládány tak, jako tento Ford z roku 1932,který dostal motor Ferrari. Pokud by se vám zalíbil, může být váš, jen za něj budete muset dát 250 tisíc dolarů.

Základem pro stavbu se stal Ford z roku 1932, z toho ale mnoho nezbylo a na původní podvozkový rám putovala výrazně přestavěná karoserie z laminátu. Nové jsou ale také nápravy, závodní tlumiče KW či posílené, větší a vylepšené brzdy. A že ty jsou opravdu potřeba…

Do přední části byl totiž namontován třílitrový motor V8 z Ferrari. Ten prý pochází z roku 1989, ale ze kterého konkrétního modelu, to inzerát neprozrazuje. S největší pravděpodobností půjde ale o motor z některého z modelů Ferrari 308. Sériový motor byl plněn atmosféricky, ale tento přeplňují dvě turbodmychadla. Ta jsou navíc hrdě umístěna přímo vpředu vedle masky. Výsledkem je podle informací v inzerátu 950 koní! Motor pohání kola zadní nápravy přes 6° manuální převodovka Tremec a závodní spojku.

Jestli vás tato stavba zaujala, inzerát najdete zde. Auto se nachází v Americe. Ale pospěšte si, ať vám ho nevykoupí nějaká filmová hvězda, prodejce sídlí totiž přímo v Hollywoodu.