Psal se rok 1996, kdy se na ženevském automobilu představilo nový závodní supersport. Italská automobilka představila Lamborghini Diablo SVR, což byl závoďák určený do okruhového šampionátu Lamborghini Super Trofeo. Vyrobeno bylo pouze 31 kusů a jeden z nich je na prodej v online aukci.

Lamborghini Diablo SVR je závodní speciál, vycházející ze sériového modelu Lamborghini Diablo SV. Závoďák byl ale o 191 kg lehčí, vážil jen 1385 kg. Hmotnost byla ušetřena i díky tomu, že zmizely pro závodění nepodstatné věci, zejména komfortní prvky výbavy, ale také výklopné přední světlomety, místo nichž jsou otvory pro chlazení brzd. Několik věcí ale přibylo, jako například velké karbonové zadní křídlo a závodní podvozek.

Přečtěte si také:  Brabus nabízí již upravený a lehce ojetý Mercedes-Benz třídy S. Nemá skoro nic najeto, ale stojí majlant

Poháněl ho atmosférický motor V12 s objemem 5,7 litru, výkonem 540 koní a točivým momentem 598 Nm. Ačkoliv to pro závodní auto není vůbec podstatné, tak zrychlení z místa na stovku zvládne za 3,7 sekundy a maximální rychlost je 330 km/h. Oproti sériovému Diablu SV dostalo SVR například upravené palivové vedení i proměnlivé časování ventilů. Motor je spojen s pětistupňovou manuální převodovkou a pohání zadní kola.

Mimochodem kola jsou také jiná, jde o závodní 18″ disky OZ s uchycením centrální maticí a pneumatikami Pirelli P Zero. Za koly jsou výkonnější a větší brzdy s kotouči o průměru 355 mm vpředu a 335 mm vzadu.

Tento konkrétní kus je 16. vyrobený z celkem 31 a má za sebou poměrně bohatou závodní historii, vždyť má najeto 23 931 kilometrů. Závodilo nejprve v Itálii, pak bylo prodáno do Austrálie.

Přečtěte si také:  Říká se, že elektromobilita nikoho nebere a auta se špatně prodávají. Porsche by ani s jedním nesouhlasilo

Toto Lamborghini Diablo SVR je prodáváno v online aukci, kterou najdete zde, přičemž se nachází v Austrálii. Podle soukromého prodejce prošlo náročnou a pečlivou renovací v Lamborghini Melbourne v ceně přibližně 2,6 milionu korun. Dostalo i závodní zbarvení, v němž odjelo své poslední závody.