Na prodej je dům Henryho Forda. Cena není překvapivě příliš vysoká

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Zillow - 21. 6. 2022


Jen těžko bychom v historii hledali někoho, kdo toho udělal tolik pro automobilový průmysl, jako právě Henry Ford. Ostatně, ne nadarmo se o něm říká, že jako první motorizoval celou Ameriku. Vlastnit něco, co mu kdysi patřilo, tak pro některé může být splněným snem. Proto jsme si jisti, že nabídka domu, ve kterém Henry Ford s manželkou nějakou dobu žili, bude jistě velmi zajímavá.

Dům se nachází v památkově chráněné čtvrti v Detroitu, konkrétně na 140 Edison Street. Postaven byl v roce 1908, kdy se do něj také Henry s manželkou nastěhovali. Jenomže záhy na to Ford uvedl slavný Model T a ze svého sídla se tak museli odstěhovat. Ne snad, že by jim dům byl malý, ale věhlas Henryho Forda přinesl obrovské množství nezvaných návštěvníků, kteří neustále klepali na dveře a prosili o práci.

Dům stojí na rozlehlém pozemku a má pět ložnic, čtyři velké koupelny a jednu menší. Na zahradě je skleník a dům pro hosty, který má ložnici, koupelnu, kuchyni a obývák. Hlavní sídlo pak disponuje také upravenou verandou na takzvané venkovní spaní. To bylo v dobách, kdy v domech ještě nebyly klimatizace a v létě bylo venkovní spaní jedinou možností, jak se trochu vyspat. Interiér je také opatřen interkomem, respektive jeho historickou verzí, ale v tuto chvíli není funkční.

Ford Model T z roku 1915 má v případě poruchy nárok na bezplatnou asistenční službu

Je to vůbec poprvé po 40 letech, kdy je dům na prodej. V současné době jej stále vlastní manželé Jerald a Marilyn Mitchellovi, kteří ale mají v úmyslu přestěhovat se do pečovatelského domu. Jerald Mitchell k domu poznamenal, že nikdy jej nepovažoval za vlastní. Vždy to podle něj byl dům pana Forda a on s manželkou bylo jen správci. Dům prodávají za 975 000 dolarů, tedy bezmála 23 milionů korun. Inzerát s detailní fotogalerií najdete zde.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru