BMW-E30-s motorem-chevrolet-na-prodej- (1)

BMW řady 3 druhé generace, nesoucí označení E30 vyletělo za posledních pár let na ceně. Jde o auto, které vtáhne řidiče do děje a díky potentním motorům umí být rychlé. Tahle é třicítka je ale jiná. Pod kapotou má totiž motor Chevrolet 350.

BMW E30 bylo nabízeno se čtyřválci a šestiválci, včetně vrcholného M3, které poháněl také „jen“ čtyřválec. Auto, které je aktuálně na prodej na ebay (kde najdete víc fotek i informací), má ale motor dvakrát tak velký. Někdo do něj totiž nainstaloval small-block Chevrolet s V8 objemem 350 kubických palců, pro Evropana srozumitelněji 5,7 litru.

Přečtěte si také:  Nová generace BMW řady 4 Gran Coupé představena. Na trh přijde v listopadu 2021

Nový motor nezůstal bez úprav a je spojen s manuální čtyřstupňovou převodovkou Borg Warner Super T-10, která sílu motoru přenáší na zadní nápravu Ford, obouvající pneumatiky prog drag race Mickey Thompson s rozměry 16.5×31 palců.

A tím to jen začíná, úprav je tu mnohem víc. Upraveno bylo kompletní zavěšení i pružení, jsou tu nastavitelné tlumiče Koni, upravené brzdy, ale třeba i vestavěný ochranný rám.

Jaký tohle auto zajede čas na čtvrt míle nevíme, ale víme, že původně šlo o verzi BMW 325e se šestiválcem. A také víme, že pokud byste ho chtěli, budete muset ze svého účtu odsát 42 800 dolarů, což je v přepočtu podle ČNB bez pár drobných 980 tisíc korun. A to je opravdu hodně peněz…