lamborghini-countach-1

Lamborghini jen před několika málo týdnu uvedlo moderní verzi legendárního modelu Countach. Ačkoliv jde o hybrid našlapaný moderními technologiemi, a jeho cena jistě není z nejlevnějších, oznámila automobilka, že všechny plánované kusy jsou prodány. Pokud nepatříte mezi ty vyvolené, kteří jej budou parkovat v garáži a zároveň máte stále choutky si Countach pořídit, je tu ještě možnost se poohlédnout po originálním kousku. Jenomže těch je málo a jsou stejně drahé. Co s tím?

Řešení nabízí aukční dům Historics Auctioneers, jen to nebude tak snadné, jak možná myslíte. Do dražby se totiž chystá Lamborghini Countach LP500 S z roku 1982, nicméně ve stavu, který nejen, že není výstavní, ale ani neumožňuje s autem jezdit.

Přečtěte si také:  Takhle fantasticky zní nové Lamborghini Countach! Nechybí mu ani ty tolik typické „Lambo dveře“

Aukční dům tvrdí, že auto je v pořádku, jen je skoro celé rozebrané. Do tohoto stavu se dostalo v roce 2008, kdy jej měla jistá firma v plánu rozebrat a zrenovovat. Jenomže došlo jen na první část plánu, než přišel na řadu druhý, firma zkrachovala. Chvíli předtím, v roce 2004, byl na auto namontován nový výfukový systém přímo od Lamborghini. Britské zastoupení značky se pak v témže roce podívalo na zoubek motoru a dodalo novou spojku. To vše v hodnotě asi 10 000 liber, k čemuž jsou doklady. K autu je v současné době také nové čelní sklo a všechny vymontované díly. Nic by prý chybět nemělo. Na tachometru pak je jen 61 840 kilometrů!

S autem bude hodně práce. Největší pravděpodobností to nebude jen o tom, vše nastrojit a prostě nastartovat. Countach bude vyžadovat hodně péče, ale i tak bude za poměrně slušnou cenu. Samozřejmě víme, že je to aukce, takže konečná částka je zatím tajemstvím. Nicméně odhady aukčního domu se pohybují mezi 145 000 a 180 000 librami, tedy mezi 4,3 a 5,4 miliony korun. Odkaz na aukci naleznete zde.

Přidat komentář