Na mol opilý nezvládl průjezd brněnským tunelem. Auto několikrát přetočil

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: Policie ČR - 17. 6. 2020


V pondělí nad ránem nezvládl třicetiletý řidič ve vysoké rychlosti průjezd Husovickým tunelem v Brně a havaroval. Své auto několikrát převrátil přes střechu. Naštěstí v tu dobu nebyl v tunelu skoro žádný provoz, takže do vozidla po nehodě nikdo další nenarazil. Proč k nehodě došlo, bylo přivolaným policistům zřejmé po provedené dechové zkoušce. Při dechové zkoušce po nehodě totiž řidiči v dechu naměřili téměř 2,3 promile alkoholu. Podezřelý je tak z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Nebyl však sám, kdo v posledních dnech usedl za volant pod vlivem alkoholu. O uplynulém víkendu měli na pilno i policisté z Rajhradu. Jen během dvou hodin v sobotu ráno přistihli pět řidičů pod vlivem alkoholu. Ve většině případů řidiči nadýchali hodnoty okolo půl promile, nejvyšší hodnotu téměř jednu promile měl pětadvacetiletý cizinec. Ani v neděli po ránu však policisté z Rajhradu nezaháleli a odhalili dalších pět provinilců. Čtyři byli pod vlivem alkoholu, jednomu vyšel pozitivní test na marihuanu.

Výsledky víkendové služby ukazují na skutečnost, že stále mnoho řidičů nepamatuje na dostatečný čas k vystřízlivění po tom, co přestanou předchozího dne pít alkohol. To jak rychle odbouráváme alkohol je totiž silně individuální a může být ovlivněno mnoha faktory. Pamatujte na to prosím, než usednete za volant. Horší než případný postih může být v případě nehody i krácení pojistného plnění pojišťovnou. Pokud si tedy nejste jisti svým stavem, je vždy lepší řízení odložit nebo využít jiného způsobu dopravy.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek