policie-kamion-kontrola

Na mol opilý kamioňák najel na D1 sjezdem. Dálnici zablokoval a nebyl schopen se ani podepsat

Autor: Anina Russová - Zdroj: Policie ČR - Ilustrační foto: Policie ČR - 14. 9. 2023


Myslíte si, že už jste viděli všechno? Pak vás záběry, které zveřejnila policie z Jihomoravského kraje, vyvedou z omylu. Ukazují totiž řidiče kamionu, který na dálnici od čerpací stanice najel sjezdem. Je skoro zázrak, že nedošlo k žádné nehodě.

Vše zaznamenaly kamery na čerpací stanici a na dálnici. Ze záběrů je patrné, že řidič moc nepřemýšlel a od čerpací stanice se s naprostou jistotou vydal zpět na dálnici sjezdem na onu čerpací stanici. Zcela logicky soupravu do správného směru napoprvé nezvládl stočit a zablokoval tak celou dálnici.

„Díky duchapřítomným řidičům se nestalo nic vážného a muž za volantem kamionu po drobné kolizi se svodidly vymanévroval a z místa odjel. Na nejbližším exitu sjel a pokračoval až k Domašovu, kde zastavil. Tam jej dostihli přivolaní policisté,“ popsal krajský policejní tiskový mluvčí Pavel Šváb. A důvod toho nesmyslného počínání?

Ten se ukázal při dechové kontrole, kdy řidič nadýchal 4,1 promile. Pití před jízdou přiznal, ale byl v takovém stavu, že se nebyl schopen ani podepsat. Po vystřízlivění ho čeká obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky a obecného ohrožení z nedbalosti. „Pokud se někdo z řidičů cítil jeho jednáním ohrožen a dosud není v kontaktu s policisty, může se se svým svědectvím ozvat na linku 158,“ dodal Pavel Šváb.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru