2019-Barum_Czech_Rally_Zlin- (6)

Na letošní Barum Czech Rally Zlín zvítězili Kopecký s Dreslerem. Mají díky tomu 5. titul mistrů ČR v řadě

Autor: Tisková zpráva - 18. 8. 2019


Tovární tým ŠKODA Motorsport triumfoval na Barum Czech Rally Zlín 2019. Jeho posádka Jan Kopecký a Pavel Dresler si suverénním způsobem dojela pro vítězství v soutěži a současně pro 5. titul mistrů ČR v řadě za sebou. Dařilo se i ostatním týmům s vozy ŠKODA FABIA R5.

Jan Kopecký se 9. vítězstvím na legendární Barum Rally stal nejúspěšnějším jezdcem zlínské soutěže a do historických tabulek se zapíše i 7. titulem českého šampiona. Znovu tak potvrdil svou dominanci na domácích tratích, ale především rychlost a spolehlivost nového soutěžního speciálu ŠKODA FABIA R5 evo.

„Jan a Pavel, stejně jako celý tým, odvedli profesionální výkon a zaslouženě zvítězili. V náročných podmínkách využili svých zkušeností a vyvarovali se chyb. Vedle svých jezdeckých předností naplno ukázali potenciál naší novinky ŠKODA FABIA R5 evo, která navazuje na mimořádně úspěšného předchůdce,“ zhodnotil účinkování továrního týmu Michal Hrabánek, vedoucí ŠKODA Motorsport.

Tovární dvojice Kopecký/Dresler od začátku zvolila velmi rychlé tempo, aby dokázala odolávat útokům především od dvojice Rusů Gryazin (ŠKODA FABIA R5) a Lukyanuk (Citroën C3 R5). Souboje v řádech desetin sekund dostávaly desetitisíce fanoušků podél tratí do varu. Doslova zběsilé tempo ale nakonec oba největší zahraniční soupeře poslalo mimo trať a Kopecký s Dreslerem už se tak na začátku poslední etapy mohli těšit z více než minutového náskoku. Ten se jim během neděle podařilo dále zvýšit a cílovou pásku tak protnuli v roli suverénních vítězů Barum Czech Rally Zlín 2019.

„Rychlost a spolehlivost – to byl i tentokrát náš recept pro zisk dalšího vítězství a tím pádem i mistrovského titulu pro značku ŠKODA. Chtěl bych poděkovat týmu ŠKODA Motorsport i společnosti ŠKODA Česká republika za špičkovou podporu během celé letošní sezony,“ komentoval svou další zlatou sezonu pilot továrního týmu ŠKODA Motorsport – Jan Kopecký.

Značka ŠKODA sklízela ve Zlíně úspěchy nejen na poli sportovním. Přízni fanoušků se těšil také ŠKODA Park na náměstí Míru, který nabídl řadu zážitkových aktivit pro všechny generace. Během závodního víkendu do něj zavítalo více než 10 tisíc návštěvníků.

A že se občas jezdilo vážně hodně rychle, na to se můžete podívat ve videu:

49. Barum Czech Rally Zlín – výsledky:

  1. Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/ ŠKODA FABIA R5 evo) 2:05:17,4
  2. Filip Mareš/Jan Hloušek (CZ/ ŠKODA FABIA R5) + 1:31,5
  3. Chris Ingram/Whittock Ross (GB/ŠKODA FABIA R5) + 1:31,8
  4. Tomáš Kostka/Ladislav Kučera (CZ/ŠKODA FABIA R5 evo) + 1:51,1
  5. Marijan Griebel/Pirim Winklhofer (D/ŠKODA FABIA R5) + 2:49,7
  6. Simon Wagner/Gerald Winter (AT/ŠKODA FABIA R5 evo) + 3:07,9
  7. Jaromír Tarabus/Daniel Trunkát (CZ/ŠKODA FABIA R5) + 3:15,4
  8. Patrik Rujbr/Jaromír Švec (CZ/ŠKODA FABIA R5) + 5:50,0
  9. Martin Březík/Marek Omelka (CZ/ŠKODA FABIA R5) + 6,51,9
  10. Jan Jelínek/Petr Ingr (CZ/ŠKODA FABIA R5) + 9:17,8
Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru