Klimatizace-climatronic-skoida-displej

Většina motoristů má pojem ‚klimatizace‘ spojen hlavně s létem a vysokými teplotami, kdy je vmžiku schopna z rozpáleného interiéru udělat celkem příjemné místo k žití. Ovšem ani v zimních měsících bychom na tohoto šikovného pomocníka neměli zapomínat. Dokáže nám rychle pomoci se zamlženými okny a navíc, na rozdíl od letního používání, nehrozí, že z ní chytíme angínu.

Záchrana za pár sekund

Všichni to známe. Ještě než odjedeme, je občas potřeba oškrábat a omést auto. A když náhodou ne, sedáme do auta lehce zmoklí. Do toho ta všudypřítomná vlhkost kolem. To vše dohromady často znamená, že musíme v autě řešit zamžená okna. To nejhorší, co můžeme udělat, je otřít je pomocí rukávu nebo papírového kapesníčku. Nejen, že je to účinné jen na chvíli, ale můžete si být jisti, že okno jen „upatláte“. Jakmile na něj pak zasvítí sluníčko, budete se za to proklínat.

Přečtěte si také:  Správné používání klimatizace v autě je klíčové. Předejde nepříjemnému nachlazení nebo mlžení oken

Ideální je zamlženým oknům předcházet, k čemuž slouží jak speciální chemie (je dostupná na internetu, ale i ve většině hobbymarketů), tak i babské rady. Mezi ty patří vyleštit okno pomocí holicí pasty, použít cibuli nebo jablko, můžete ale také do interiéru umístit kočkolit nebo pytlík s rýží. To vše by mělo srážení vlhkosti, tedy následnému mlžení oken. Zkoušeli jsme to a výsledky nijak přesvědčivé nebyly.

Co ovšem funguje okamžitě a vždy, to je právě klimatizace. Ta totiž velmi efektivně vysouší vzduch. Pokud výdechy namíříte přímo na čelní sklo, během pár sekund se zamlžení zbavíte. Pamatujte ale na to, že je potřeba mít nastavený vnější okruh cirkulace vzduchu. A aby bylo odmlžení opravdu rychlé, je dobré okno případně zvenku nejprve očistit od námrazy a sněhu.

Přidat komentář