Na čerpací stanici v Mladé Boleslavi se ceny vrátily o 10 let zpět. Řidiči tankovali za méně než 30 Kč za litr

Od Anina Russová | Zdroj: iDnes - Foto: Pavel Srp - 14. 6. 2022 0

Pohonné hmoty, respektive jejich ceny, jsou v současnosti v Česku velké téma. Jejich ceny jsou stále vyšší a byť se s tím vláda snaží něco dělat, je to marné. Snížit je mělo upravení spotřební daně na pohonné hmoty o 1,50 koruny na litr. Jenomže to zabralo na asi tři dny a v těchto dnech už se znovu ceny pohybují i kolem 47 kč za litr benzinu a 46 Kč za litr nafty. Ovšem na jedné čerpací stanici v Mladé Boleslavi řidiči v úterý dopoledne tankovali i o 15 Kč levněji.

Šlo o čerpací stanici Prim u Olympia centra v Mladé Boleslavi, na jejímž totemu se ráno objevilo 29,9 Kč za naftu a 32,5 za benzin. A to jsou ceny, které někteří čerství řidiči ani nepamatují. Pokud bychom to srovnali se standardními cenami, tak dle CCS dnes ráno stál benzin v Česku průměrně přesně 47,43 Kč a diesel průměrně 46,63 Kč.

Přečtěte si také:  Ceny pohonných hmot dál rostou. Vládní pokus o jejich snížení byl úplně marný

Není se co divit, že se na čerpací stanici začaly tvořit fronty a lidé brali pohonné hmoty i do zásoby. Jde o čerpací stanici bez obsluhy, tak nějakou dobu nikdo netušil, proč tomu tak je. Vysvětlení následně přinesl stavební manažer čerpacích stanic Prim Petr Svoboda, který pro magazín iDnes vysvětlil, že šlo o chybu softwaru. K té došlo při upgradu systému, který ale vykázal chybu, jejímž výsledkem byly právě ty pomatené ceny. Dodal také, že se nikdo nemusí obávat toho, že by snad po řidičích, kteří stihli natankovat, chtěl nějaký doplatek. V současné době už jsou ceny na této konkrétní stanici v normálu.