Mustang Riders Club pořádá každoročně sraz, v rámci kterého si majitelé a řidiči Fordů Mustang, ale i jiných amerických aut poměřují síly na trati. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se sprinty opět konaly na letišti v Tchořovicích u Blatné.

Sraz se konal v sobotu 1. června a v letošním roce parádně vyšlo počasí. Pro některé z návštěvníků akce možná až přespříliš, protože se po ploše pohybovali se zcela červenou kůží spálenou od sluníčka. Naštěstí se ale neopakovaly deště a velký vítr z prakticky drtivé většiny předchozích ročníků.

Nosným bodem programu tohoto srazu jsou 400metrové sprinty na trati letiště. Do těch byla auta rozdělena do skupin podle počtu válců, objemu motoru, ale také let výroby či obsáhlosti a množství úprav. Mimochodem hned tři řidiči se při závodě se svými auty dostali pod 12 sekund.

Kromě toho bylo možné obdivovat i vystavená auta návštěvníků na vedlejší ploše letiště. Nebyly tam jen Fordy Mustang, ale i další velmi zajímavá americká auta všech možných tvarů karoserie, ale také stavu. Však se podívejte na fotky.