Ford-Focus-ST-Mountune-01

Tuning a úpravy aut jsou způsobem, jak si auto vylepšit k obrazu svému. Každý na to jde jinak, ale jedním z oblíbených způsobů je hlavně zvýšení výkonu. Dříve to bývalo složité a musely se řešit výměny mechanických dílů motoru, dnes stačí aplikace v chytrém telefonu, jak dokazuje společnost Mountune.

Mountune se již dlouhá léta specializuje hlavně na úpravy modelů značky Ford a nejinak je tomu i v tomto případě, kdy si připravil kit pro současnou generaci Fordu Focus ST. Úpravu pojmenoval jako „m330“ a vy už možná tušíte, proč.

Test Ford Focus ST Plus Performance 2.3 EcoBoost (2019)

Sériový výkon Fordu Focus ST, který pohání 2.3litrový čtyřválec EcoBoost, je 206 kW/280 koní a točivý moment vrcholí 420 Nm. Mountune k tomu přidává nálož dalších 50 koní a 95 Nm, takže výsledné hodnoty jsou 330 koní a 515 Nm! V rámci zvýšení výkonu dostanete ale také tzv. „no-lift shift“, tedy možnost řadit i s manuální převodovkou bez sundání nohy z plynového pedálu, ale i hlučnější projevy výfuku jako prskání a střílení.

Tou hlavní výhodou je však fakt, že si mohou takovou úpravu provést zákazníci sami prostřednictvím aplikace mTune SMARTflash (dostupná je pro Android i pro iOS) na svém chytrém telefonu. Potřebují k tomu jen propojení aplikace s autem přes Bluetooth OBD konektor, který zapojí do zdířky pro diagnostiku svého vozu.

Mountune zákazníkům za 599 liber (cca 18 tisíc korun) poskytne nejen onen upravený software řídící jednotky, ale i ten sériový, takže bude možné ten sériový opět jednoduše pomocí aplikace v telefonu vrátit.