SORP Opel Insignia MCM im Werk Rüsselsheim - 11. September 2020 - Links Oberbürgermeister Udo Bausch, rechts CEO Michael Lohscheller, hinten Werksleiter Michael Lewald

Modernizovaný Opel Insignia se začal dnes vyrábět v továrně v Rüsselsheimu

Autor: Tisková zpráva - Zdroj: - Foto: - 14. 9. 2020


Opel již před časem oznámil, že v hlavním závodě značky v německém Rüsselsheimu se bude v blízké budoucnosti vyrábět i Astra nové generace a zcela nový model sesterské značky DS – a oba tyto modely budou využívat moderní elektrifikovatelnou platformu EMP2. Právě dnes ale byla v mateřském závodě automobilky Opel oficiálně spuštěna sériová výroba nové Insignie.

Nová generace řady Insignia se za zákazníky vypraví ve třech podobách, tedy jako elegantní liftback „Grand Sport“, pohledné a praktické kombi „Sports Tourer“ a sportovně laděný model „GSi“. Pod kapotou se objeví zážehové i vznětové motory, jejichž výkony začínají na 90 kW/122 koní čtyřválcového turbodieselu 1.5 CDTI a vrcholí na 169 kW/230 koní přeplňovaného zážehového čtyřválce 2.0 Turbo. Špičkové verze budou mít k dispozici stálý pohon všech kol s vektorováním točivého momentu a samočinnou 9stupňovou převodovku.

Opel Insignia se představuje po modernizaci. Dostává nové asistenční systémy a světla IntelliLux LED Pixel

Ve výbavě nových Insignií se objeví např. zcela nová LED matrix světla s 2×84 LED elementy. Na bezpečnost myslí systémy udržování jízdního pruhu nebo varování před čelní kolizí a nouzového brzdění.

Nové Insignie se v ČR objeví už koncem října, kdy budou zveřejněny i ceny.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru