Opel-Insignia-Grand-Sport-Sports-Tourer-509979

Opel Insignia se představuje po modernizaci. Dostává nové asistenční systémy a světla IntelliLux LED Pixel

Autor: Tisková zpráva - 5. 12. 2019


Opel uvolňuje první snímky nové Insignie. Nová verze vlajkového modelu německé značky si odbude premiéru na autosalonu v Bruselu, který proběhne 10. až 19. ledna 2020.

Nová Insignie nabídne ještě pohlednější design a lepší osvětlení pro jízdy v noci a díky osvěženému vzhledu bude vrcholný model nabídky Opel na cestách ještě nepřehlédnutelnější. Extrémně úzké světlomety s průkopnickou LED technologií na tom mají podstatný podíl. Nové adaptivní světlomety IntelliLux LED Pixel teď disponují 84 elementy v jednom světlometu. Ty reagují rychleji a precizněji než kdykoliv předtím, díky čemuž zajišťují řidičům Insignie perfektní výhled, bez rizika oslnění dalších účastníků provozu. Díky nové generaci světlometů IntelliLux LED Pixel je vlajkový model Opel opravdovým unikátem ve svém segmentu.

Nová verze Insignie je nabita pokročilými technologiemi. Jak liftback Grand Sport, tak kombi Sports Tourer vůbec poprvé dostanou digitální couvací kameru. V kombinaci s radarovým systémem detekce provozu za vozidlem, který varuje před vozy přijíždějícími ze stran, to znamená zvýšení bezpečnosti. Nabídka je doplněna mnoha ověřenými asistenčními systémy, jako je výstraha před hrozící kolizí s automatickým nouzovým brzděním, detekce chodců a head-up displej. Jak řidič, tak pasažéři v Insignii jsou vždy připojeni díky skvělému multimediálnímu systému s barevným dotykovým displejem. Seznam výbavy zahrnuje i bezdrátové nabíjení pro kompatibilní telefony ve středovém tunelu.

Nová Insignia bude ještě úspornější díky odlehčené konstrukci a zcela novým zážehovým a vznětovým motorům. Po svém uvedení v roce 2009 byla první generace zvolena evropským „Automobilem roku“. Během následujících deseti let vyjelo z bran továrny v Rüsselsheimu téměř 1,2 milionu vozů Opel Insignia obou generací.

Opel-Insignia-Grand-Sport-509975

Precizní světlomety nové generace IntelliLux LED: 168 LED elementů

Nový Opel Insignia bude vybaven již pouze full LED osvětlením. Od vysoce účinných LED světlometů až po nové adaptivní světlomety IntelliLux LED® Pixel, se 168 LED elementy, namísto 32 u předchozí verze.

„S technologií IntelliLux LED Pixel děláme další podstatný krok vpřed,“ vysvětluje Christian Müller, ředitel vývojového oddělení automobilky Opel. „Řízení v noci je díky tomu klidnější a bezpečnější. Nová světla reagují na situaci v okolí vozidla rychleji a precizněji. Inteligentní systém neustále adaptuje světelný paprsek, takže cesta před vozidlem je vždy optimálně osvícena. Výsledkem je skvělý výhled za každé situace, bez nebezpečí oslnění ostatních účastníků silničního provozu.“

Hlavní paprsek je nastavován během milisekund dvěma řídicími jednotkami – jednou propojenou s čelní kamerou a druhou ve světlometu. Velký počet neustále reagujících LED elementů zaručuje plynulou adaptaci světelného paprsku. Osvětlená oblast je větší než dříve, zároveň jsou ale další vozy na silnici z paprsku „vystřiženy“ mnohem precizněji a nehrozí jejich oslnění.

Dosah a směr světla se mění v závislosti na situaci kolem vozidla. Funkce zahrnují vše od zatáčení a špatného počasí, po město, okresní silnice a dálnici, a navíc i optimalizovaná světla pro parkování. Opel s novými světlomety IntelliLux LED vylepšil zejména svícení na dálnici. Při zatáčení doleva dosáhne světelný paprsek dále nalevo, díky čemuž může řidič snadněji sledovat silniční značení. Při zatáčení v dálničním režimu zasahuje světelný paprsek více doprava, aby se zabránilo oslnění protijedoucích aut.

Opel-Insignia-Grand-Sport-509976

Výkon nového systému světlometů IntelliLux LED Pixel byl podstatně navýšen. Celkem 84 LED elementů je uspořádáno ve třech řadách v každém z obou ultra tenkých světlometů spolu s moduly zatáčecích a potkávacích světel a charakteristickým LED denním svícením pod nimi.

Odvážný, čistý, elegantní: Atraktivní design zepředu i zezadu

„Nová Insignia pokračuje v našem odvážném a čistém designovém stylu,“ říká šéfdesigner automobilky Opel Mark Adams. „Nová příď zvýrazňuje elegantní a sportovní charakter nové Insignie proporčním snížením a rozšířením, s typicky německým smyslem pro detail.“

Nová chromovaná maska chladiče je širší a s výraznějšími lamelami, logo Opel uprostřed chromované lišty působí větším dojmem. Samotná chromovaná lišta zasahuje po obou stranách až do LED denního svícení, které je nově umístěno pod hlavními světlomety, místo nad nimi jako tomu bylo dříve. Insignia působí nižší a širší také díky přívodům vzduchu s integrovanými mlhovkami.

Tenké horizontální linie vnějšího designu pokračují i v interiéru. Precizně umístěné chromované prvky podtrhují stylové ztvárnění kabiny vozu.

Opel-Insignia-Grand-Sport-509977

Plný rozsah: Nová parkovací kamera, detekce provozu za vozidlem

Jak správný vlajkový model značky dostala Insignia kompletní škálu asistenčních a multimediálních systémů. Nová digitální parkovací kamera vylepšuje výhled dozadu. Bezpečnému výjezdu z parkoviště pomůže příplatkový systém detekce provozu za vozidlem. Systém využívá radarové senzory k detekci objektů v 90°úhlu po obou stranách vozidla a to až do vzdálenosti 20 metrů. Řidič je varován přes displej a pomocí akustických signálů. Dodatečné asistenční systémy zahrnují:

  • Výstrahu před hrozící kolizí s automatickým nouzovým brzděním a detekcí chodců
  • Udržování v jízdním pruhu
  • Detekci mrtvého úhlu
  • Adaptivní tempomat s nouzovým brzděním
  • Rozpoznávání dopravního značení
  • Pokročilý asistent parkování
  • Head-up displej, udržující pohled řidiče na vozovce.

Nabídka multimediálních systémů kompatibilních s Apple CarPlay a Android Auto sahá od přístrojů Multimedia Radio a Multimedia Navi až po Multimedia Navi Pro. Vrcholná jednotka zahrnuje množství služeb pro konektivitu při navigaci. Řízení je mnohem klidnější díky zobrazení aktuálního provozu, online aktualizaci map a prediktivnímu výpočtu trasy. Nové symboly dávají displeji navigace modernější a přehlednější vzezření.

Nová Insignia nabídne vysokou úroveň komfortu. Ergonomické sedačky AGR jsou dostupné jak příplatková výbava pro řidiče i spolujezdce. Kompatibilní mobilní telefony mohou být nabíjeny bezdrátově. Víko kufru kombíku Sports Tourer může být otevřeno i zavřeno automaticky pohybem nohy pod senzory v zadním nárazníku.

Opel-Insignia-Grand-Sport-509978

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru