Kia_Stinger_GT-facelift-spy-foto-thekoreancarblog- (1)

Kia Stinger je jedním z velmi zajímavých aut korejské automobilky na evropském kontinentu. V nejvýkonnější verzi ho pohání velký šestiválec s téměř čtyřmi stovkami koní. Tento sedan se už brzy představí v modernizované podobě.

Fotky modernizovaného Stingeru jsme poprvé přinesli před pěti měsíci. Tehdy šlo o ještě výrazně zamaskované auto. Teď už se ale po silnicích prohání verze zcela bez maskování. My díky tomu můžeme vidět to, že z pohledu designu se toho příliš nezmění a automobilka vlastně jen reaguje na dnešní trendy.

Přední pohled prozradí novou grafiku světlometů s pozměněným LED denním svícením. Vše ostatní – včetně tvarů nárazníku i výdechů v kapotě – se zdá být beze změny.

Přečtěte si také:  80 % lidí už někdy hledalo své auto. V dnešní době už pomohou chytré aplikace, které ví, kde auto stojí

Výraznější změny ale proběhly na zádi. Mezi zadními světlomety je stále červený pruh, ale po faceliftu už svítí po celé šíři auta. Do Evropy toto řešení výrazněji rozšířila automobilka Audi, ale v zámoří jde o věc používanou již desítky let. Je ale škoda, že pokračování světlometů do boku zadních blatníků stále osvětleno není.

Zdá se, že zvětšeny byly koncovky čtveřice výfuků, otázkou je, jak bude upraven zvuk. U posledního testovaného Stingeru GT byl projev výfuků hodně povedený.

O motoru se ale prozatím stále jen spekuluje. Nejvíce jsou zmiňovány dvě možné verze. Podle té první by měl pod kapotou vrcholného Stingeru GT zůstat přeplňovaný 3,3litrový motor V6 T-GDI, který ho pohání v současnosti. Podle jiných spekulací by ho měl vyměnit jiný motor, jenž pohání konkurenční modely Hyundai. Jde o twin-turbo V6 s objemem 3,5 litru s výkonem 279 kW/379 koní a točivým momentem 530 Nm.

Přečtěte si také:  Faceliftovaná Škoda Kodiaq se ukáže už za týden. Automobilka ji poodhaluje v prvním videu

Na detaily si budeme muset ještě chvíli počkat, ale už teď se na modernizovaný model Kia Stinger těšíme. Špatnou zprávou ale je, že o druhé generaci v Evropě není rozhodnuto a může se tak stát, že nebude. Kupujte, dokud jsou!