Určitě to znáte, někde narazíte na zajímavé auto, je za výhodnou cenu, tak proč ho nekoupit. Jenomže když se vám podobných nabídek na výhodnou koupi sejde 1 500, může se z původně plánované automobilové sbírky rychle stát vrakoviště.

O tom, jak silná umí být příroda, se přesvědčil francouzský majitel neskutečné sbírky automobilů různého věku, stavu i značky. Jmenuje se Jean-Pierre Dumelie a žije nedaleko Dijonu ve vesnici Brazey-en-Plaine. Auta vždy miloval a každé, které kdy koupil, měl v plánu časem opravit a užívat. Jenomže jak přibývaly roky a ubývalo sil. A tak Jean-Pierre zestárnul a jeho 1 500 aut zůstalo na pospas přírodním živlům.

Před nedávnem čirou náhodou na toto místo narazila parta nadšenců do aut a ti se rozhodli, že s tím musí něco udělat. S majitelem se dohodli, že alespoň něco se pokusí zachránit a prodat. Bohužel se to podařilo jen u 200 vozů, které ještě byly tak nějak života schopné. Zbytek byl odvezen do šrotu. Mezi všemi různými Citroëny, Jaguary a třeba také Volkswageny, nechybí dokonce Tatra s českými registračními značkami. Spoustu dalších fotek můžete najít facebooku.

Podívejte se na sérii fantastických fotek, které sice ukazují zkázu krásných aut, ale mají v sobě neskutečnou sílu.