Jakkoliv se tesle nedá upřít prvenství mezi inovacemi, svou verzí autopilota způsobila obrovský rozruch. Ne snad, že by s ním bylo něco špatně, špatní a často ne úplně bystří jsou lidé, kteří jej používají. A smutné na tom je, že v případě, který je zachycen ve videu výše, je extrémně hloupé a nebezpečné chování podporováno i rodičem.

Záběry byly natočeny pro sociální síť Tik Tok, která podobné blázny přitahuje jako můru světlo. Hlavním aktérem a je Johnathon Cox. Ten se rozhodl, že se proslaví tím, že se nechá natočit, jak v Tesle Modelu 3 za jízdy dělá, že spí. Chvíli na předním sedadle řidič, chvíli vzadu, přičemž sedadlo řidiče zůstalo zcela neobsazeno. Aby systém nedetekoval nepřítomnost řidiče, přidělal k volantu pás, čímž jej zmátl. Je velkým štěstím, že systém autopilota zrovna fungoval dobře, protože Johnathon se s autem vydal do plného provozu na dálnici. Vůbec nechceme domýšlet, co všechno se mohlo stát.

Tohle je důvod, proč auta s autopilotem a běžní řidiči vedle sebe nikdy nemůžou existovat

Sama automobilka neustále mluví o tom, že systému se sice říká autopilot, ale neznamená to, že funguje tak, jak si někteří představují. I s jeho aktivací je nezbytné sedět za volantem a věnovat se řízení a provozu kolem. V tuto chvíli jde totiž spíše o pomocníka, jistý druh asistentu. Autopilot, respektive celá autonomní jízda je stále ve vývoji. Aby fungovala zcela sama, bez zásahu lidské posádky a tak, aby nedocházelo k nehodám, musela by být na silnici sama. Zjednodušeně řečeno, chyby nedělá jen systém, ale především lidé, a dokud budou na silnicích i lidští řidiči, bude docházet k nehodám. Jakmile veškeré řízení převezmou jen dráty, kontrolky a počítače, pak se pojem autonehoda možná stane minulostí. To se ale zatím neděje.

Mladý muž extrémně riskoval, nejspíš mu vůbec nedošlo, co všechno mohl způsobit. Nejen, že porušil všechna nařízení značky Tesla, ale i několik zákonů a o jeho jízdu a videu už se zajímá policie. Potrestána ale bude nejspíš hlavně jeho matka, která ho v jeho počínání ještě podporovala.