MP-zima-snih-drifty-nahled

Mladík v SEATu se prodriftoval až k policejním poutům. Strážníkům se pokusil ujet

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Městská policie Třebíč -  5. 12. 2023


Jakmile napadne trocha sněhu, promění se noční opuštěná parkoviště u obchodních domů a prázdné ulice v ráj všech, kteří rádi jezdí dveřmi napřed. Hlavně těch, kterým by to bez sněhu moc neklouzalo. Jeden takový se rozhodl klouzat v pátek 1. prosince v ulicích Třebíče. U městské policie se s pochopením ale nesetkal.

Městští strážníci se pokusili v první chvíli 21letého řidiče SEAtu zastavit. Jenže on měl jiné plány. Jakmile si policejního auta všiml, rozhodl se, že mu ujede. Během zběsilé jízdy porušil snad všechna pravidla silničního provozu, která mohl, překračoval rychlost, ale také projel semafor na červenou. Honička skončila až u tamní polikliniky, kde řidič konečně zastavil.

Ani tak to s ním ale neměli strážníci jednoduché. „Z důvodu zabránění dalšího útěku bylo vůči řidiči užito mírných donucovacích prostředků. Za použití hmatů a chvatů byl řidič vytažen z vozidla a byly mu přiloženy služební pouta. Dechová zkouška na alkohol byla u 21letého řidiče z Hodova negativní. Ve vozidle se dále nacházela spolujezdkyně, 26letá žena z Náchodska,“ popsali městští strážníci z Třebíče.

MP-zima-snih-drifty

Vzhledem k tomu, že při pokusu o ujetí mimo jiné také boural, musela na místo dorazit také státní policie. Ta si mladíka převzala k dořešení. Jisté je, že se nevyhne vysoké pokutě a zabavení  řidičáku, hrozí mu ale dokonce až několikaletý pobyt za mřížemi.

Štítky: , , , , , , , , ,

1 názor na “Mladík v SEATu se prodriftoval až k policejním poutům. Strážníkům se pokusil ujet”

  1. A myslíte že si z toho něco bude dělat? Stejně bude jen tytyty..A za chvíli ho za volantem znova chytí Na papíry to nejezdí a zákazy řízení? Dvě směšná slova.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *