Policejní beranidlo opět v akci. Tentokrát zastavilo ujíždějícího řidiče na Sokolovsku

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 13. 5. 2023


Některá policejní auta jsou osazena beranidly, která mají především pomáhat při zastavování ujíždějících řidičů. A přesně proto beranidlo použili policisté ze Sokolovska. Ujížděl jim 35letý řidič, kterému hrozí až osm let za mřížemi.

Honička začala v pondělí 8. května po půl desáté dopoledne v Německu, kde tamním policistům ujížděl řidič Alfy Romeo. Jakmile se dostal do Česka, pustili se do honičky i čeští policisté. Z dálnice D6 řidič sjel směrem na Dolní Rychnov a na majáky policistů vůbec nereagoval. Vzhledem k tomu, že se postupně dostal až do centra Sokolova, začal být nebezpečný nejen pro sebe, ale hlavně i chodce. Projel dokonce kruhový objezd v protisměru a ignoroval červenou na semaforech.

A to byla pro policisty poslední kapka. Počkali si na vhodný a bezpečný úsek silnice, na kterém se v tu chvíli nesměli pohybovat jiní účastníci provozu a ujíždějící auto pomocí pit manévru násilně odstavili. „Muž se následně podrobil orientační dechové zkoušce a orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, které vyšly s negativním výsledkem. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného pětatřicetiletého muže do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl tak muž vzat do vazby a v případě odsouzení mu hrozí až osm let za mřížemi,“ popsal krajský policejní tiskový mluvčí Jan Bílek.

Štítky: , , , ,

24 názorů na “Policejní beranidlo opět v akci. Tentokrát zastavilo ujíždějícího řidiče na Sokolovsku”

 1. Řešení problému s řidiči kteří jezdí pod vlivem alkoholu nebo drog, mají zákaz řízení nebo ujíždí policii je jednoduché. Policie může řešit porušení zákona napomenutí, pokutou nebo odebrání věci. Samozřejmě by nemohla odebrat kradený vůz ale půjčený ano. Každý si musí rozmyslet komu auto půjčí. Za chvíli by tito piráti feťáci a opilci neměli čím jezdit.

 2. Sasy ty jsi asi úplný magor. Ti co porušují zákony nejsou řádní občaně tohoto státu . Měli by se exemplárně trestat i rámem na autè.

 3. Naprosto správná činnost policie , jak jinak jej přinutit k zastavení ? Střelba je to poslední a není bezpečná , pokud jsou u toho pokrivene plechy na stihanem vozidle , to se opraví ,samozřejmě na účet ujizdejiciho dobrodruha !

 4. Ten rám tam neni proto, aby mohli udělat onen „pit manévr“, ale aby při něm nedošlo ke zbytečné škodě na služebním voze… pánové Los Pedros, SAS a jím podobní to celé špatně chápou a chytají se něčeho s čím to célé vůbec nesouvisí… můžou se vztekat, že takový ram na osobní auta běžných smrtelníků namotnovat nelze a přece to Policie může mít… Služební vůz není běžné vozidlo… Kdyby se lidi nechovali jako prasata, nic takového by nebylo třeba… v konečeném důsledky ani ta policie by nebyla třeba… ale je třeba a potřebuje prostředky, jako je tento právě kvůli prasatům, jako byl ten chuj v té alfě…

  1. Služební vůz není běžné vozidlo stejně jako policista není běžný člověk. Nezávislé soudy to ale, pokud nastane problém, vidí dost často jinak.

 5. Zareagoval bych na luďka, já tvrdím že přibývá špatných řidičů kteří jezdí na obtíž druhým jako šneci.sice jezdím pomalu ale za to o nějaké stopce či dej přednost v jizdě nemají ani páru. Do práce jsem kvuli takovýchto řidičům začal jezdit na kole protože je to rychlejší než cesta autem či mhd. Auto jako dopravní prostředek bylo vynalezeno kvuli tomu se rychleji někde přepravit. To slovo RYCHLEJI je nejpodstatnější. Jezdím takovou rychlostí jakou v konretnim mistě uznám za vhodnou. A to beranidlo schvaluju a schvalil bych i mnohem učinější a tvrdší prostředky. A za mě takovelhe nějake nesmysly v zákoně by se policie neměly vubec týkat. Jednou jsou to policajti a měli by mit respekt. Jakmile někdo poruší zákon a ujíždí nebo je drzý a podobné přiípady. Měla by mit policie pravomoc beztrestně zasahnout jakymkoliv prostředkem je třeba. Samozřejmě za zneužití pravomoci ke zdi prásk. takto to vidím já.

  1. Zdeněk Michalík

   Od hraničního přechodu z Německa do Sokolova je kolem padesáti kilometrů. Odhadem měla policie dvacet minut času, aby vytvořila zátaras a zabránila pachateli dostat se od přechodu a následně z dálnice až na čtvrtý kruhový objezd na trase do centra Sokolova. Jenomže nejspíš náčelník a ředitel karlovarské policie napřed zjišťovali, jestli to náhodou není někdo příbuzný. U policie je schovaných mnoho podvodníků, lhářů a zlodějů a dělají špatné jméno ostatním.

   1. A kde ho meli udelat?🤣 On jim urcite dal mapu s vyznacenou trasou,kde bude ujizdet,ze? 🤣Pane nacelniku.

 6. Naprosto v pořádku – v Americe by dodýchal dřív a tady je třeba ještě víc přitvrdit proti magorům za volantem,nebezpečně jich přibývá.

 7. Plně souhlasím s panem ROMAN A a LOS PEROS, raději se nebudu vyjadřovat,hezky den pane ROMAN A.

 8. Nelegální rám na policejních autech je v podstatě nelegální zbraň. Za tenhle manévr je nutné policisty zavřít za pokus o vraždu. Každý kdo usedne za volant těchto aut musí přijít o řidičský průkaz. Tak hovoří zákon !!!

  1. Chtěl bych reagovat na pana „Los peros“. Když už se k něčemu vyjadřujete, a ještě si berete do úst „zákon“, tak si ho alespoň přečtěte. A to zejména Trestní zákoník a Zákon o policii. Pravděpodobně jste kolem něj prošel na míle daleko. Navíc Váš komentář svědčí o tom, že jste mistifikován bulvárními servery zaměřenými proti policii a o její práci nevíte vůbec nic. Ne nadarmo se řiká „mlčeti zlato“.

   1. Bohužel, ale auta s tímto rámem nejsou homologovaná a proto je rám nelegální. Na autě nesmí být namontováno žádné neschválené zařízení. To se týká i policie. A pokud tím ti pitomci srazí chlapa na kole, kterého neumí dojet a zastavit rukama, tak nemají u policie co dělat. Podepisoval jsem, že budu chránit život zdraví s majetek všech občanů České republiky, to znamená i pachatelů přestupků, přečinů i trestných činů.

  2. Ano presne tak nikdo nechce obhajovat řidiče který ujiždel ,ale rámy který používá policie na autech jsou neschvaleny pro provoz na našich komunikaci a tím nesmí policie je používat zákon platí pro všechny stejně.Holt se ukazuje jak policisti nejsou korigovi na honičky jako v americe

   1. Nevím, co je „nejsou korigovi na honičky jako v americe“? Ale tohle byla čistá a bezpečná práce. Viděl jste vůbec video do konce? Takže naopak, buď korigovi jsou nebo je řidič policista od Boha řidičsky nadán. I když mi sebrali teď dvakrát po třech bodech za pásy, tak jsem na ně trochu nasrán.

  3. ale kdo si začal mě to zařízení na tom policejním autě pranic nevadi
   nikdy se nestane že bych před nimi ujížděl a tím ohrožoval všeobecnou bezpečnost

   1. Zajímavé je, že se k tomu staví negativně zejména občané, kteří mají s policii nějaký problém, nebo negativní zkušenost..!! Mě to vůbec nevadí a nebudu se v tom štourat pokud to slouží k účelu, pro který ten rám tam je namontován.!! Tedy ne ke shazování cyklistů z kol, ale k eliminaci nepřizpůsobivých agresivních a jinak nebezpečných řidičů..!! V Američce by tam pro takové dobráky přidělali ještě těžký kulomet..!! Žádná škoda holenkové.!!

    1. Já jsem viděl video jak policista tímto způsobem v americe bezdůvodně zničil auto řidičce a ohrozil všechny účastníky silničního provozu.

     Podle místního předpisu smí řidič/ka dojet na místo, kde je bezpečné zastavit a ne, že ji policista ihned zničí auto. Je potřeba aby to bylo použité opravdu jen vyjímečně – vrah a ne při bagatelním přestupku.

  4. ANO ZBRAŇ BY MĚLI POUŽÍVAT PROTI UJÍŽDĚJÍCÍM ŘIDIČŮM KTEŘÍ POUŽÍVAJÍ AUTO JAKO ZBRAŇ ..

  5. A na to jste přišel jak, že je ten rám nelegální???
   Je to schválené přídavné zařízení, stejně jako třeba tažná koule na autě.
   Než něco tvrdíte, tak si to napřed přečtěte.
   Misto toho by jste měl práci policie ocenit. Kdyby třeba takto zastavili šílence jedoucí ve vesnici 150, a vám díky tomu nezemřel někdo blízký, asi by jste mluvil jinak, že,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru