11-mercedes-amg-g63

Za volantem mohou nastat různé situace, které pro řidiče rozhodně nejsou příjemné, a okamžitá potřeba toalety rozhodně patří mezi ně. Zná to asi každý a nejspíš každý už v návalu té potřeby trošku šlápl na plyn. Přesně to samé udělala mladá řidička Mercedes-AMG G 63, jenomže nejen, že na ten záchod nedojela, ale navíc bude muset zaplatit tučnou pokutu a zabavili jí auto.

Potřeba na dotyčnou prý přišla na britské dálnici M1, kde je standardně povolena rychlost 70 mph (tedy 113 km/h). Mladá žena ale šlápla na plyn poněkud více a ani si nevšimla, že za ní celou dobu jede policejní hlídka. Ta jí naměřila rychlost pohybující se neustále mezi 160 a 209 km/h, průměr policistům nakonec vyšel na 181 km/h. A to už je opravdu hodně.

Přečtěte si také:  Pomatená řidička ujížděla policistům skoro dvoustovkou. Z auta ji museli vytáhnout násilím

Policie řidičku zastavila a ta se jim snažila vysvětlit, proč jela tak rychle. Chtělo se jí prý čůrat. Výmluva ale moc nezabrala. Policisté pochopení neměli, možná i proto, že dotyčná měla jen řidičák na zkoušku, což znamená, že vedle sebe musela jako spolujezdce mít zkušenějšího držitele řidičáku. A to neměla. Ve výsledku tak dotyčná bude platit hodně vysokou pokutu, a aby toho nebylo málo, bylo jí auto zabaveno do doby, než ony pokuty zaplatí.

Něco nám říká, že za tou rychlostí tak úplně nebyla potřeba toalety, ale parádní osmiválec o objemu čtyř litrů, který je ukrytý pod tradičně hranatou kapotou. Jeho 585 koní rozvášní leckterého řidiče, obzvlášť když zvládne mohutné auto s ne úplně dobrou aerodynamikou z 0 na 100 km/h rozjet jen za 4,5 sekundy.

1 komentář

  1. Ta auta na to jsou stavěna, dálnice leckde taky, žel systém výpalného stojí na nesmyslných plošných limitech.

Přidat komentář