Od předání prvních vozidel nizozemským zákazníkům v říjnu 2013 uběhly pouze tři roky a průkopnický model Outlander PHEV z dílny Mitsubishi Motors, který je stále nejprodávanějším plug-in hybridním vozem v Evropě, úspěšně směřuje k pokoření milníku 100 000 vozů prodaných na trhu v Evropě s výhledem dosažení výsledku na konci kalendářního roku 2017.

V této souvislosti jsou výsledky prodeje dosažené společností Mitsubishi Motors Norsko, která teprve nedávno pokořila hranici 10 000 vozů Outlander PHEV odevzdaných od začátku roku 2014 na norském trhu, mimořádně působivé.

V kontextu malého trhu, který představuje cca 150 000 vozů ročně, odráží tento prodejní výkon hodnotovou propozici, kterou Outlander přináší zejména v takové zemi jako je Norsko, kde místní úřady zvýhodňují nákup elektrických, hybridních a plug-in hybridních vozidel v rámci konzistentní dlouhodobé strategie ochrany životního prostředí.

Navíc absence místních výrobců v Norsku vytváří prostředí otevřeného trhu, kde cena zboží a hodnota značky jsou klíčovými faktory pro potenciální zákazníky, o čemž svědčí i výsledky prodeje modelu Outlander PHEV společnosti Mitsubishi Motors Corporation (výsledky za kalendářní rok 2016):

  • 2. nejprodávanější model – všechny značky / všechny pohonné jednotky
  • Nejprodávanější mezi EV/HEV/PHEV vozidly
  • Nejprodávanější SUV
  • Nejprodávanější vozidlo s pohonem 4WD