Nové SUV-kupé Mitsubishi Eclipse Cross si zajistilo hodnocení 5 hvězdiček za vynikající výsledky v nárazových testech EuroNCAP.

Bezpečnost je jednou ze silných stránek modelu Eclipse Cross, který se chlubí skvělým výsledkem v bezpečnostní testech v kategorii ‘kompaktní terénní vozy’, kde dosáhl 97% za ochranu dospělých pasažérů a 80% za ochranu chodců.

Systém zmírňování následků čelní kolize (FCM) nového SUV prokázal dobré výsledky tím, že ve všech testovacích scénářích za všech rychlostí dokázal nehodám buďto zcela zabránit, nebo alespoň zmírnit jejich následky.

Eclipse Cross tak v různých testech Euro NCAP získal maximální počet bodů, což mu dopomohlo k celkovému zisku 5 hvězdiček v rámci bezpečnostních testů.

Mitsubishi Eclipse Cross je první zástupce nové generace vozů značky. Spojuje ostré rysy a charakter SUV a typické schopnosti pohonu 4WD značky Mitsubishi. Dodávky nového Eclipse Cross do Evropy byly zahájeny 3. října 2017; model se bude postupně nabízet přibližně na 80 trzích celého světa, včetně Austrálie, Severní Ameriky a Japonska. Jen během tohoto fiskálního roku (do 30. března 2018) se očekávají dodávky přibližně 50 000 vozů.