Lamborghini_Huracan_Evo_RWD-Ministerstvo_vnitra-prodej-aukce

Ministerstvo vnitra ČR prodává v aukci zabavené Lamborghini Huracán Evo RWD

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: Ministerstvo vnitra ČR -  17. 3. 2023


Policie v rámci odhalené trestné činnosti může zabavit majetek. A také se to často děje například s auty. Ta pak použije například pro svoje účely anebo je prodává v aukci. Dnes Ministerstvo vnitra ČR odstartovalo aukci na zabavené Lamborghini Huracán Evo RWD.

Aukce je vystavena na webových stránkách Centra zajištěných aktiv Ministerstva vnitra ČR (CENZA) a od zítra odstartují nové aukce i na osobní vozidla. Kromě několika starších BMW, Mercedes-Benzů a Audi se bude dražit také Dodge Challenger nebo italský supersport Lamborghini Huracán Evo s pohonem zadních kol z roku 2020 (v ČR bylo poprvé registrováno 19. 7. 2021).

Přečtěte si také:  Pálení pneumatik pro odhalení pohlaví nenarozeného dítěte skončilo pro řidiče špatně. Přišel o auto i svobodu

Italský supersport byl zabaven v rámci trestního řízení a Ministerstvo vnitra v popisu vozu uvádí: „Ojeté, stav odpovídá počtu najetých kilometrů a způsobu užívání, poškrábaná přední kapota, vada laku na pravým předním světlem, sedadlo řidiče zašpiněné od užívání, sedadlo spolujezdce poškozený sedák vozidlo po servisu 11/2022“. Na počítadle ujetých kilometrů svítí 15 724, v nabídce se píše, že má auto najeto 15 730 kilometrů.

A cena? Na webových stránkách CENZA uvádí ministerstvo vnitra částku 4 984 000 Kč s možností odpočtu DPH. Aukce odstartovala dnes a bude trvat 10 dní. V České republice jsou aktuálně Huracány Evo v prodeji přibližně od 7 milionů výše.

Přečtěte si také:  Poslední vyrobené Lamborghini Aventador je poctou legendárnímu modelu Miura Roadster

Lamborghini Huracán Evo je už modernizovanou verzí původního Huracánu, která byla představena na začátku roku 2020. Pohání jej atmosférický motor V10 s objemem 5,2 litru, výkonem 449 kW/610 koní při 8000 ot./min a točivým momentem 560 Nm při 6500 ot./min. Zrychlit z 0 na 100 km/h by měla tahle placatá zadokolka zvládnout za 3,3 sekundy, na dvoustovce má být za 9,3 sekundy a zrychlování se zastaví až u 325 km/h.

Jak je to se zabavováním majetku v ČR?

„Trest propadnutí majetku je nejpřísnější majetkový trest v České republice. Lze jej uložit jak osobě fyzické, tak i osobě právnické. Tento trest se ukládá v případě závažného úmyslného trestného činu, spáchaného za účelem získání majetkového prospěchu pro sebe, či někoho dalšího,“ uvádí wikipedie.

Přečtěte si také:  Nejprodávanější auta za prvních 8 měsíců roku 2022 jsou dostupné spalovací modely

Pachatelům trestné činnosti policie zabavuje podle ředitele NCOZ například peníze na účtech, nemovitosti, vozy, ale třeba i elektroniku nebo domácí spotřebiče. V minulosti byl zajištěný například i dostihový kůň, letadlo nebo třeba loď. „V současné době dokážeme zabavit například i obchodní podíl a spravovat ho a prodat ho,“ řekl před časem ředitel Národní centrály proti organizovanému zločinu Jiří Mazánek pro magazín advokatnidenik.cz.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *