MINI představuje první prvky designu budoucí generace rodiny modelů

MINI představilo první prvky designu budoucí generace rodiny modelů

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: MINI -  17. 5. 2023


MINI přináší první pohled na moderní design nadcházející rodiny čistě elektrických modelů. Nový redukovaný designérský styl se nazývá Charismatic Simplicity a zaměřuje se na podstatu. Každý nový model MINI získává svůj vlastní výrazně individuální charakter, který bude vyjádřen specifickými prvky designu, zároveň ale jasně ukáže individualitu s jednoznačnou příslušností ke značce. Další podstatnou součástí nového designového jazyka budou udržitelné materiály.

„S naším novým designovým jazykem Charismatic Simplicity zcela přehodnocujeme ikonické MINI. Náš puristický, progresivní přístup kombinuje jednoduchost funkčních prvků s emocionalitou, kterou je MINI proslulé,“ říká Oliver Heilmer, šéfdesignér MINI. „Jsme přesvědčeni, že vědomá redukce na několik málo, ale o to výraznějších prvků umožňuje inovace, které by dříve byly nemyslitelné.“

Přečtěte si také:  Ford Performance SuperVan 4 se v červnu vydá na závod Pikes Peak International Hill Climb

Kulatý OLED displej kombinuje tradici s nejmodernější technologií

Hlavním prvkem vizuálně redukovaného interiéru je pro MINI ikonický kruhový centrální displej, který bude v nadcházející generaci modelů nově navržen v podobě OLED displeje. MINI je první automobilkou na světě, která nabídne dotykový displej s plně využitelnou kruhovou plochou. OLED displej bude mít průměr 240 milimetrů a bude kombinovat funkce hlavních přístrojů a kontrolního displeje. Elegantní design a bezrámečkový vzhled mu dodávají mimořádně kvalitní dojem. Dotykové ovládání umožní zcela nové, minimalistické uživatelské rozhraní, kterým budou ovládány také integrované funkce infotainmentu a klimatizace.

Díky puristické palubní desce, která bude spíše kulisou pro kruhový centrální displej, MINI naváže na tradiční designové dědictví klasického MINI.

Udržitelně inspirovaná rozmanitost materiálů: volant a sedadla

Kromě centrálního displeje bude u příští generace modelů zásadně přepracován také volant. Standardní verze bude mít dvouramennou konstrukci. Volitelná verze přidává kromě sportovního tvaru s třetím svislým ramenem také výrazný textilní povrch. Nadcházející řada modelů MINI bude inspirovat vysoce kvalitními a udržitelnými materiály a barvami i inovativními textilními povrchy. Vibrant Silver bude opakující se barevný ozdobný prvek, který svým třpytivým metalickým vzhledem vozu dodá zvláštní výraz, a to jak zvenku, tak uvnitř.

Stejně rozmanitá je i nabídka sedadel. Svěží kombinace nových barev a vzorů v kombinaci s klasickými stylovými prvky, jako je například vzor psích zubů, vytvoří most mezi minulostí a budoucností. Laminované bočnice sedadel vypadají obzvlášť hodnotně a dokládají pozornost věnovanou detailům. Loketní opěrky, poprvé integrované do sedadel, pak přispějí k domácké atmosféře interiéru.

Nový design ráfků podporuje rozměry a aerodynamiku

Rovněž zcela přepracovaná kola z lehké slitiny se řídí principem nového designového stylu. Kola MINI nadcházející řady modelů již nebudou sázet na skulpturální charakter struktury paprsků, ale na grafický design vyznačující se výraznými barevnými kontrasty. Tím vytvoří iluzi velikosti, která bude dále zdůrazněna paprsky směřujícími ven. Střídmý design kol díky svému kompaktnímu dvojrozměrnému řešení přispěje k lepším aerodynamickým vlastnostem a delšímu dojezdu.

Přečtěte si také:  Elon Musk říká, že své elektromobily může prodávat klidně i s nulovou marží

MINI těmito inovativními prvky designu již nyní naznačuje, jak přelomový krok s principem Charismatic Simplicity chystá. Nový designový jazyk MINI v sobě spojuje kvalitu, udržitelnost a puristickou invenci v dokonalé syntéze s historickou DNA značky.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *