MINI John Cooper Works: ostrý hoch se představí v Detroitu

Autor: Jan Karlík - 11. 12. 2014


Aktuálně nám v redakční garáži parkuje MINI Cooper S nové generace. Bedlivě ho testujeme, protože už ve verzi S se projevuje jako velice povedené auto! Co teprve tradičně nejostřejší verze s označením JCW, která má být představena na autosalonu v Detroitu.

Předčasně unikly snímky nového MINI John Cooper Works, který bude nejenom agresivnější vzhledem, ale ještě o kus rychlejší. Pod kapotou najdeme už známý dvoulitrový turbomotor řady TwinPower Turbo o výkonu 170 kW/232 koní v rozmezí 5 200 – 6 000 otáček, to přináší nárůst o 19 kW. Točivý moment 320 Nm přitom nastupuje už lehce nad volnoběhem (1 250 – 4 800 ot./min) a i zde se jedná o hodnotu o 20 Nm vyšší (v porovnání s verzí „S“) a mezigeneračně dokonce o 40 Nm. Vůz by měl vážit rovných 1 200 kilogramů, jinými slovy se podařilo ušetřit 35 kg oproti Cooperu S. Verze s manuální šestistupňovou převodovkou zvládne zrychlení z nuly na sto km/h za 6,3 sekundy a šestistupňový automat umí být dokonce o dvě desetiny sekundy rychlejší.

MINI je samozřejmě také o stylu. Změny v designu jsou patrné na první pohled. JCW dostane nový přední nárazník s ještě výraznějšími nasávacími otvory po stranách, 18“ litá kola podobná těm, které mělo MINI GP, kontrastní čalounění Alcantarou a kůží nebo sportovní pedály.

Co je důležité, o přenos výkonu na silnici se bude starat elektronická uzávěrka diferenciálu a krotit 232 rozjetých koní budou brzdy Brembo. Na výběr by měla být i možnost volby adaptivního podvozku. No, vypadá to, že v hothatchových vodách bude zase houšť. Konkurenceschopnost nového JCW se tak bude odvíjet především od jeho ceny…

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru