006-hummer-h1-Mil-Spec-Automotive- (12)

Mil-Spec Automotive představují další z řady velmi speciálních Hummerů H1

Autor: Pavel Srp - 25. 4. 2019


Původní vojenské vozidlo HMMWV, známé jako Humvee se stalo stylovým dopravním prostředkem. Vždyť samotný Hummer ho později představil i v civilním provedení jako model H1. A z toho dělá americká společnost Mil-Spec Automotive opravdové skvosty.

Mil-Spec Automotive má v plánu mezi lety 2018 až 2020 představit 12 takových hummerů, tohle je v pořadí 6. auto. Všechny panely karoserie jsou z leteckého hliníku, stejně jako všechny panely podlahy.

O pohon se stará poměrně potentní motor. Tím je 6.6litrový vznětový motor Duramax, jehož výkon je 373 kW/500 koní a působivý točivý moment 1356 Nm. Motor je spojen s automatickou šestistupňovou převodovkou, která výkon samozřejmě přenáší na všechna čtyři kola. Nechybí ani redukční převodovka nebo vzduchová uzávěrka zadního diferenciálu ARB.

Hummer H1 jako hybrid: zvláštní výprava na Jižní Pól

Auto dostalo matný černý lak a karoserii s pozvolně klesající zádí. Nechybí ani spousta přídavných LED světlometů (horní rampa je Baja Designs OnX6 LED), takže ve tmě s ním autem uvidíte možná lépe než ve dne. Pro výlety mimo silnici je tu i bytelný přední rám, případně šnorchl pro zvýšení brodivosti.

Tento Hummer H1 jezdí na 20″ discích Black Rhino Armory, které obouvají 38″ terénní pneumatiky Nitto Ridge Grappler. Pod koly jsou mimochodem mnohem větší a výkonnější brzdy Wilwood. Kola skvěle padnou do blatníků i díky zcela novému vzduchovému podvozku s přednastavenými 6 možnými výškami.

A cena? 295 tisíc dolarů, tedy více než 6,8 milionu korun!

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru