Hummer H1 jako hybrid: zvláštní výprava na Jižní Pól

Autor: Jan Karlík - 27. 4. 2015


Když se zamyslíte nad Hummerem H1, napadnou vás velké šílenosti, ale vsadím se, že hybridní verze ve vašem seznamu figurovat nebude. Jak se ale říká: „Nikdy neříkej nikdy,“ na podzim letošního roku se dvojice upravených Hummerů vydá na speciální expedici na Jižní Pól.

Tandem výrazně upravených Hummerů vyrazí v listopadu tohoto roku v rámci projektu Zero South na Jižní Pól. Jeden z těchto exotů potáhne vlek Airstream, který se také dočkal polární úpravy v podobě velkých saní. Nejzajímavější je však samotný pohon těchto offroadů. Ten kombinuje naftový šestiválec o objemu 3,2 litru s maximálním výkonen 218 koní a dvojici elektromotorů, pro každou nápravu jeden. Lithium-iontové akumulátory, které elektromotory pohánějí, mají kapacitu 24 kWh.

Nesmělým plánem tohoto projektu je prvenství v podobě hybridních vozů na Jižním Pólu. Co je důležité, tyto vozy by měl být schopny jízdy pouze na elektrický pohon! Berte to však pouze jako prvek, jak zaujmout. Když vezmete v potaz velikost, hmotnost a přítomnost sněžných pásů, teoretický dojezd této konfigurace je pouhých 51 km.

Nechme se překvapit, jak bude projekt úspěšný, na podzim se těšte na reportáž.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru