2022-MG_ZS- (1)

MG ZS zvládlo losí test v poměrně vysoké rychlosti. Do kapsy strčilo mnohem dražší konkurenty

Autor: Radim Plachý - Zdroj: youtube.com - Foto: MG - 17. 1. 2023


Značka MG se v polovině loňského roku dostala i na český trh a nabízí cenově velmi zajímavé alternativy k zavedeným značkám. Základním modelem je SUV s názvem MG ZS, které jsme nedávno otestovali, a které prošlo nedávno i losím testem. A nevedlo si vůbec špatně.

MG ZS je alternativa například k Dacii Duster anebo Hyundai Tucson nebo Škoda Karoq. Jde o podobně velké auto, jehož cena ovšem začíná lehce nad čtyřmi sty tisíci korun. Vzhledem k jeho standardní výbavě tak jde o velmi zajímavé auto.

Přečtěte si také:  Dacia Jogger prošla losím testem. Výsledkem rozhodně neohromí

Do losího testu dorazila auto se základním atmosférickým motorem s objemem 1,5 litru a se 106 koňmi (točivý moment je 141 Nm). Ten přes pětistupňový manuál poháněl přední kola. Auto obouvalo 17″ kola s pneumatikami Michelin Primacy 3 ST o velikosti 215/55 R17.

V přiloženém videu se můžeme podívat na to, jak MG ZS šel slalom (v čase od 2:12), ale také právě vyhýbací manévr, tedy tzv. losí test (v čase od 3:24). Poměrně bezpečně jej zvládlo i v rychlosti 77 km/h. Ve videu je vidět, že auto má měkčí podvozek, kvůli čemuž při vyhýbacím manévru zaklekne na přední vnější kolo a zvedne to vnitřní zadní. Přesto je poměrně stabilní a řidič jej stále dokáže ovládat. Překonalo tak i některé dražší konkurenty

Štítky: , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek