odloz-telefon-i-zyj-4

Městu došla trpělivost s chodci hledícími do svých telefonů. U přechodů je upozorní, že mají telefony odložit

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Město Brzesko - 12. 6. 2023


V polském městě Brzesko v nejbližší době odstartuje nové označování u přechodů pro chodce. Vedení města vybralo 11 míst, kde se na zemi objeví nápisy, aby chodci odložili telefon a dávali pozor na cestu. Nápis bude doplněn o grafické symboly. U prvního přechodu ve Wiejské ulici už nápis i symbol jsou.

Podle statistik je v Polsku každá čtvrtá dopravní nehoda způsobena používáním mobilního telefonu. Netýká se to ovšem pouze řidičů osobních vozidel, ale právě i chodců, kteří se často věnují spíše displejům svých mobilních telefonů než okolnímu provozu. Oproti ostatním chodcům jsou ti s mobilními telefony čtyřikrát častěji účastníky střetu s vozidlem.

A právě i nápisy a symboly na chodníku by měly chodce upozornit na to, aby zrak od telefonu odtrhli a věnovali se okolnímu světu.

odloz-telefon-i-zyj-1

Veškerá grafika bude vyvedena ve stejném vzhledu a bude k tomu využita speciální reflexní barva. Hotovo by mělo být před začátkem nového školního roku, kdy pravidelně výrazně vzrůstá pěší doprava a navíc děti a teenageři mobilní telefony používají prakticky neustále.

Štítky: , , , , ,

1 názor na “Městu došla trpělivost s chodci hledícími do svých telefonů. U přechodů je upozorní, že mají telefony odložit”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru