dodge_charger-mestska_policie-lazne_bohdanec- (2)

Městská policie v Lázních Bohdaneč je známá tím, že ve své flotile má hlavně opravdová americká auta. Na svém facebooku teď ukázali nejnovější přírůstek, kterým je zcela nový Dodge Charger.

Přečtěte si také:  Polská policie si došlápla na špatně předjíždějící řidiče. Ti vůbec netušili, že jejich přestupky jsou celou dobu monitorovány

Městští policisté se s novým automobilem podělili včera na svém facebooku, kde ho i trochu přiblížili. Jde o zcela nový vůz, který byl postaven přímo pro policejní práci. Stejně jako u staršího modelu splňuje studii „Ideální policejní hlídkový vůz“, kterou sestavil doc. RNDr Jaroslav Tureček Ph.D, působící na Policejní akademii ČR.

Strážníci o autě napsali: „Pro plnění koncepce a fungování MPLB je takto komplexní specializované vozidlo nezbytné a ušetří městu nemalé náklady za další běžně potřebná vozidla a svou životností (3-4x od běžného vozidla) jejich nástupce a samozřejmě i denní počet strážníků ve službě.“

Předchozí model Dodge Charger, který s tím novým pózuje na fotografiích, je 12 let starý a najel přes 400 tisíc kilometrů. Ten ve flotile prý i nadále zůstane, ale bude již využíván méně.

Přečtěte si také:  Řidič v octavii vezl sedm podnapilých kamarádů. Sešrotoval, co mohl a po nehodě raději utekl

Obě dvě auta mají pod kapotou velký americký vidlicový osmiválec HEMI s atmosférickým plněním a objemem 5,7 litru. Na rozdíl od staršího Chargeru má ten nový pohon všech kol, kam ho z klikového hřídele přenáší automatická převodovka.