Mercedes-Benz třídy G je auto, které si samo o sobě zaslouží pohlížet na něj s respektem. Můžete, ale nemusíte se mnou souhlasit, nicméně tak to prostě je. Aktuální generace po čtyřech desítkách let končí, už příští rok nás čeká generace zbrusu nová. Automobilka se s odcházejícím géčkem loučí ale stylově, mnoha exkluzivními verzemi, například i superluxusním landauletem.

Mercedes-Maybach G 650 Landaulet byl představen letos v únoru. Jde o přísně limitovanou edici pouhých 99 kusů zvýšeného – základem je G 500 4×42 – superluxusního „polokabrioletu“. Zatímco řidič má nad hlavou běžnou plechovou střechu, posádka na zadních sedadlech pocházejících z třídy S si může stáhnout plátěnou střechu a užívat si nebe nad hlavou anebo vítr ve vlasech. Vůz přitom vychází ze zvýšeného .

A že toho větru může být věru dost… Vždyť označení G 650 prozrazuje použití toho nejlepšího motoru, který má koncern Daimler k dispozici. Pod přední kapotou se tak ukrývá benzinový vidlicový dvanáctiválec z verze G 65 AMG s výkonem 463 kW/630 koní a točivým momentem 1000 Nm.

Jeden z pouhých 99 kusů dostali k otestování také němečtí moderátoři z televize Jean Pierre „JP“ Kraemer a Matthias Malmedie. Ti si samozřejmě nejdříve užívali pohodlí na zadních sedadlech, ale neodolali samozřejmě ani tomu, aby se posadili za volant. A také si to pak náležitě užili.