Mercedes-Benz vzdal hold slavnému jezdci a velké osobnosti motorsportu Niki Laudovi. Pojmenoval po něm ulici

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team -  2. 12. 2022


Pokud byste hledali ve světě motorsportu jednu z největších legend, rozhodně by to byl Niki Lauda. Měl pověst fenomenálního jezdce F1, ale také skvělého stratéga. Po vážné nehodě se fantasticky popral s osudem a vrátil se mezi špičkové jezdce. Niki Lauda zemřel 20. května 2019 a v těchto dnech se značka Mercedes-Benz rozhodla na něj vzpomenout. A to se vší parádou.

Zástupci značky se rozhodli, že po slavném jezdci pojmenují hlavní silnici vedoucí přes továrnu F1 v Brackley. Doposud se hlavní bulvár jmenoval Reynard Park po předchozím majiteli celého areálu. Po dohodě s rodinou jezdce je nový název hlavní silnice Lauda Drive.

Přečtěte si také:  Zemřel trojnásobný vítěz F1 Niki Lauda

Šéf týmu Toto Wolff při odhalování značky s novým jménem ulice řekl: „Je to velká čest, že mohu odhalit toto nové jméno a je skvělé vidět, kolik členů týmu se shromáždilo, aby to sledovalo. Zatímco náš drahý přítel a kolega Niki by si nepřál takový povyk, byl by zároveň hrdý na to, že tato ulice dostala právě jeho jméno. Pro nás všechny bylo privilegium s ním spolupracovat a já jsem měl to štěstí, že jsem ho mohl mít mezi svými nejbližšími přáteli.“

Zároveň přiznal, že by byl rády, aby byl Lauda mezi námi, protože by mu, jako tomu bývalo, rád položil spoustu otázek. Připomněl také, že to byl právě Lauda, kdo se masivně podepsal na úspěchu značky a týmu. Mluvil ale také o tom, že jeho odkaz dál žije a žít i nadále bude.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *