2018-Mercedes-Benz-tridy-X-pick-up

To, o čem se již nějakou dobu mluvilo, je potvrzeno. Mercedes-Benz se rozhodl na konci letošního května ukončit výrobu pick-upu třídy X.

Výroba pick-upu Mercedes-Benz třídy X probíhala v továrně Nissanu ve španělské Barceloně. Je to logické, protože třída X vychází právě z Nissanu NP300 Navara, ale karoserie byla podle značky kompletně přepracována. Oproti Nissanu se pod kapotu Xka dostal i vidlicový šestiválec z produkce stuttgartské značky.

Test Mercedes-Benz X 350 d 4Matic (2019)

V globálním produktovém portfoliu hraje Třída X specifickou roli a úspěchu se dočkala hned na několika trzích, včetně Austrálie a Jihoafrické republiky. Mercedes-Benz ale potřebuje snižovat náklady, takže volba nakonec padla na ukončení produkce pick-upu. Ostatně čeká to i na další modely, internetové spekulace hovoří o výrazném zeštíhlení nabídky modelů Mercedes-AMG.

Na českých stránkách importéra Mercedes-Benz je možné aktuálně konfigurovat už jen šestiválcové modely X 350 d 4matic, čtyřválce X 220 d a X 250 d, které jsou z produkce japonského výrobce, z nabídky zmizely.

Na informace k tomuto tématu jsme se zeptali i mluvčího Mercedes-Benz Vans Česká republika, Davida Pavlíčka, který nám k tomuto tématu sdělil: „Třída X byla představena v roce 2017, vzbudila velkou pozornost a úspěch slavila především na trzích v Austrálii, Jihoafrické republice a dalších. Mercedes-Benz však neustále vyhodnocuje své produktové portfolio a rozhodl, že Třídu X od konce května 2020 přestane vyrábět. U českých dealerů bude možné v omezené kapacitě objednávat variantu X 350 d po dobu nadcházejícího týdne až čtrnácti dní. K dispozici u dealerů jsou také poslední skladové vozy jak čtyřválcové, tak šestiválcové varianty.“

„Současným i novým zákazníkům Třídy X Mercedes-Benz nadále garantujeme splnění veškerých závazků týkající se záruky, servisu, náhradních dílů a podobně,“ dodává Pavlíček.

2018-Mercedes-Benz-tridy-X-pick-up- (10)