pick-up-mercedes-benz-tridy-x

Mercedes-Benz prý ukončí výrobu pick-upu třídy X

Od Pavel Srp | 17. 7. 2019 0

Pick-upy jsou v posledních letech na vzestupu, jejich obliba roste, takže je do svého portfolia zahrnuje čím dál více automobilek a značek. Výjimkou nebyl ani Mercedes-Benz, který pick-up představil v roce 2016 a o rok později ho začal prodávat. Jeho život má ale být podle informací na internetu krátký. Model prý totiž skončí.

Oficiálně zatím sice Mercedes-Benz nic nepotvrdil, ani nekomentoval, ale na internetu se tyto informace ze zdroje blízkého automobilce objevují (zde). Daimler totiž podle něj chce snižovat náklady a tak jsou na ráně právě modely, které nejsou z hlediska obchodu příliš úspěšné.

Magazín Autonews říká, že v loňském roce bylo v Evropě, Austrálii a Jižní Africe (v Americe se třída X neprodává) prodáno jen 16 700 kusů tohoto pick-upu. A to je výrazně méně, než měla značka původně v plánu.

Test Mercedes-Benz X 250 d 4MATIC

Pick-up Mercedes-Benz třídy X stojí na základu Nissanu Navara, podobně jako Renault Alaskan. Oproti nim je ale mercedes velmi výrazně přepracovaný (stejné díly karoserie jsou pouze tři) a nabízí i jiné rozměry. Z hlediska techniky jsou stejné čtyřválcové motory, ale německá automobilka nainstalovala pod kapotu i vidlicový šestiválec a nabízí i vzduchové odpružení.

Díky tomu je ale výrazně vyšší i cena, což je možná právě ten nejvyšší problém nevysokých prodejních čísel. Náhradu za třídu X prý značka nechystá.