pick-up-mercedes-benz-tridy-x

Mercedes-Benz třídy X: Představuje se nový luxusní pick-up – foto + video

Autor: Pavel Srp - 26. 10. 2016


Pick-upy už dnes zdaleka nejsou pouze pracovní stroje, jejich obliba vzrůstá i mezi běžný lid. Není divu, když jejich zadní nápravy používají sofistikovanější nápravy než pouhá listová pera. Do kategorie pick-upů včera přibyl další model, luxusní Mercedes-Benz třídy X.

Mercedes.Benz třídy X ale není nový, samostatný model automobilky ze Stuttgartu, jde o sourozence Nissanu Navara a nedávno představeného Renaultu Alaskan. Koncept luxusního pick-upu představila automobilka včera ve Stockholmu rovnou ve dvou verzích: silniční, který automobilka nazvala „Stylish Adventurer“, a terénní, který dostal název „Powerful Explorer“.

Pokud se podíváme na design, pick-upy Renault a Nissan bychom hledali marně. Návrháři autu vtiskli zcela novou tvář, která je zejména v zadních partiích velmi odvážná. Také interiér není úplně „pracovní“ a hraje spíše na luxusní notu. Typický design automobilky Mercedes-Benz v něm není problém poznat – například výdechy klimatizace, ovladače na dveřích, ale také vypínače nebo ovladač infotainmentu Command na středovém tunelu. Panel klimatizace i řadící páka nicméně nezapře svůj původ u Nissanu.

Mercedes-Benz slibuje pro třídu X několik verzí i modernizací, vrcholem by měl být přeplňovaný vznětový šestiválec. Samozřejmostí bude pohon všech 4Matic se dvěma diferenciály (o uzávěrkách se zatím nemluví) a redukcí. Užitečná hmotnost by měla být 1,1 tuny a mělo by být možné zapřáhnout za vůz tažné zařízení s hmotností až 3,5 tuny.

Produkční verze se podle informací objeví ve třetím čtvrtletí roku 2017, k prvním zákazníkům by se pak auta měla dostat počátkem roku 2018. Automobily pro evropský trh se budou vyrábět v Barceloně.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru