2018-Mercedes-Benz-tridy-X-pick-up

Mercedes-Benz třídy X se oficiálně představil, bude mít i šestiválec – foto + video

Autor: Pavel Srp - 19. 7. 2017


Včera byl v jihoafrickém Kapském Městě představen pick-up Mercedes-Benz třídy X, automobilka odhalila veškeré údaje a přidala k tomu další informace.

Mercedes-Benz nevyvíjel nový model na bílém listu papíru, ale rozhodně původní dárce orgánů, kterými jsou Nissan Navara, respektive Renault Alaskan, výrazně přepracoval. A to nejen z hlediska vzhledu, ale také z hlediska techniky, ačkoliv například rám podvozku i základní motorizace používá stejné.

Nový pick-up měří na délku 5,34 metru, široký je 1,92 metru široká a rozvor náprav dosahuje 3,15 metru. Světlá výška ale není nijak oslnivá, je to totiž pouze 202 mm. Spíše průměrnou hodnotu má také maximální zatížení 1042 kilogramů, na tažném zařízení odveze 3,5 tuny.

O pohon se bude při zahájení prodeje starat trojice motorizací, všechny budou čtyřválcové, dvě spalující naftu, jedna benzin. Vznětové čtyřválce ponesou označení X 220d a X 250d a půjde o 2,3litrové motory se 120 kW/163 koňmi (1x turbo), respektive 140 kW/190 koňmi (2x turbodmychadlo). Poslední agregát bude při zahájení prodeje benzinový a půjde o verzi s označením X 200 s dvoulitrovou přeplňovanou jednotkou se 122 kW/165 koňmi. Ten ale bude určen zejména pro Afriku a arabské země. Na výběr bude šestistupňová manuální převodovka, za příplatek bude možné spojit motor se sedmistupňovým automatem. Od poloviny příštího roku do nabídky přibyde vznětový šestiválec X 350d s 190 kW/258 koňmi.

Nový Mercedes-Benz třídy X bude nabízen s pohonem zadních kol a nebo s připojitelným pohonem všech čtyř kol. Stálá čtyřkolka se do prodeje dostane v příštím roce. Na přání může být pick-up doplněn o redukční převodovku nebo uzávěrku zadního diferenciálu. Pro jízdu bude k dispozici pět jízdních režimů: Comfort, Eco, Sport, Manual, a Off-road.

Zahájení prodeje bude ve znamení trojice výbav. Základem nabídky bude pracovní verze Pure, následovaná civilnější Progressive a na vrcholu bude stát stylová verze Power. Mercedes-Benz třídy X se bude nabízet výhradně jako čtyřdveřový doublecab. V Německu bude prodej odstartován už v listopadu, cena bude začínat na 37 294 €, v přepočtu něco málo přes 970 tisíc Kč. Česká republika si bude muset počkat ještě dalších pár měsíců, u nás by měl prodej odstartovat na začátku příštího roku, cena zatím nebyla stanovena.

Celý videozáznam z oficiálního odhalení:

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru