Mercedes-Benz třídy S v kategorii SUV: GLS oficiálně – foto + video

Autor: Jan Karlík -   4. 11. 2015


Jak jste si už určitě všimli, Mercedes-Benz mění označení modelové řady svých SUV. V podstatě přesouvá známe označení osobních vozů (třídy C, třídy E a třídy S) do kategorie SUV. Podle nové nomenklatury se tak největší a nejluxusnější SUV jmenuje GLS.

Mercedes-Benz tím dává větší prestiž tomuto modelu a sám ho prezentuje jako „třídu S do terénu“. Tomu odpovídá i plná bezpečnostní výbava snad se všemi aktuálními asistenty, které Mercedes vyrábí. Již na první pohled poznáte třídu GL, moc se toho totiž nezměnilo. Základní proporce vozu zůstávají stejné a mimo jména byly změněny například světlomety a samozřejmě také nárazníky. Přední části vozu byla během těchto omlazovacích úprav věnována větší pozornost.

Základní a pro evropský trh také stěžejní motorizací zůstává motor s označením 350d. Šestiválcová nafta nabídne 258 koní (190 kW) a 620 Nm točivého momentu a je spojen s devítistupňovým automatem. Pokud se chystáte s tímto mastodontem navštívit také terén, můžete si připlatit i za redukci a uzávěrku centrálního diferenciálu, s tím, že pohon všech čtyř kol 4Matic je standardem u všech verzí. V nabídce bude také model  GLS 400, který disponuje dvěma turbodmychadly přeplňovaným benzínový šestiválcem o objemu 3,0 l a výkonu 367 koní (270 kW) a točivém momentu 500 Nm. Vrchol nabídky bez zásahu divize AMG představuje osmiválec GLS 500 s parametry 456 koní (335 kW) a 700 Nm. No a pokud by vám i to bylo málo, Mercedes-AMG přichází s modelem GLS 63, jehož dvakrát přeplňovaný osmiválec dává poskytuje 585 koní (430 kW) a 760 Nm točivého momentu!

Mercedes-Benz pro třídu GLS nabízí celou řadu podvozků. Vedle standardního podvozku máte možnost připlatit za aktivní stabilizátory na přední i zadní nápravě. K dispozici bude také terénní podvozek, který dokáže díky vzduchovému podvozku ještě zvednout už tak slušnou světlou výšku vozu. Brodivost GLS je rovných 600 mm. Terénní podvozek a možnosti Off-Road a Off-Road+ nejsou celkem logicky k dispozici pro modely AMG. Nicméně zde zase dostanete režim Sport+, který omezí režim jízdní stability. I když si nedokážeme představit, jak bere svůj GLS na den volných jízd na nejbližším okruhu, ta možnost tady je. První automobily můžete objednávat již v prosinci tohoto roku a v tom případě by se na vás mohlo dostat někdy v březnu roku následujícího.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz prý plánuje, že by se do vrcholných AMG třídy C a třídy E měl vrátit osmiválec

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *