Delta4x4-Mercedes-Benz-G-Class-4

Mercedes-Benz třídy G může být ještě více „off-roadovější“. Stačí k tomu lehká úprava a projede už asi vše

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Delta4x4 -  21. 10. 2021


Pokud byste hledali vůz, který definuje terénní jízdu, pak by jednou z odpovědí rozhodně mohl být Mercedes-Benz třídy G. Géčko je legendou, kterou si oblíbili známé osobonosti, tak velcí pánové nebo drobné ženy. Teď si ukážeme práci jednoho z úpravců, konkrétně firmy Delta 4×4. A ti z géčka udělali pořádný off-road.

Přečtěte si také:  Německý úpravce delta4x4 obul na Porsche 911 kola s off-roadovými pneumatikami

Ačkoliv je Géčko už z výroby nejen velmi luxusní, ale také schopné, u úpravce Delta 4×4 se rozhodli, že to chce ještě něco víc. Ne však, co se exkluzivity týče, ale spíše ohledně terénních schopností. A šli na to hezky od podlahy. Doslova. Úpravce v prvé řadě auto ještě více zvedl, přesněji o 50 milimetrů. Vzhledem k tomu, že už tak je nastupování do Géčka docela náročné, po této úpravě to bude hodně zajímavé. Vsadili přitom na podvozek od Bilstein.

K tomu přidali nové, mnohem širší podběhy. Ne snad, že by jim šlo o design. Spíše šlo o to, dostat do nich nová kola obutá do terénních pneumatik. Možností kol je několik. Začínají na průměru 18 palců, přičemž v takovém případě obouvají pneumatiky 285/60 R18 vpředu a 305/60 R18 vzadu. Další v nabídce jsou kola 20palcová, ale zákazníci mohou vybírat i z kol 22 či 23palcových.

Nutno ale dodat, že kromě vyšší světlé výšky a tím i lepších nájezdových a přejezdových úhlů dostal Mercedes-Benz třídy G i nový střešní nosič – třeba na kola nebo stan – ale také světelnou a ochrannou rampu před masku chladiče.

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *