spy-foto-2021-Mercedes-Benz-tridy-G-4x4_2-1

Mercedes-Benz má fantazii a odvahu, protože čas od času představí opravdu hodně zajímavý model. Vzpomeňte si třeba na G500 4×4² a všechno nasvědčuje tomu, že se chystá i další generace.

Auto bylo totiž už několikrát nafoceno a podle fotek není pochyb o tom, že je to nástupce původního modelu G 500 4×4². Na fotkách je to vidět nejen na portálových nápravách a výrazně zvýšené výšce, ale také na nášlapech na prazích nebo na rozšíření blatníků, aby se do nich vešla velká kola s vysokými pneumatikami. Na zádi nechybí také rezervní kolo.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz Blue Wonder byla nejrychlejší odtahovka na světě. Byla sešrotována, dnes existuje jako replika

Na rozdíl od první generace nemá ta nová LED světlomety denního svícení na střeše, má tam ale nástavec. Je tak možné, že u hotového, sériového modelu tam LED světlomety budou také.

spy-foto-2021-Mercedes-Benz-tridy-G-4x4_2-2O pohon auta se bude s největší pravděpodobností starat motor z verze G 500, tedy čtyřlitrový vidlicový osmiválec. Ten má v „běžné“ verzi 310 kW/422 koní a 610 Nm. A to je dostatečná pohonná jednotka i na tak velké a těžké auto. Další fotky najdete zde.