test-mercedes-benz-ml-350-bluetec-n

Mercedes-Benz svolává takřka milion aut do servisů. Jejich majitelé by s nimi vůbec neměli jezdit

Autor: Anina Russová - Zdroj: Mercedes-Benz, AFP - Foto: Pavel Srp - 8. 6. 2022


Svolávací akce jsou různé, některé řeší jen drobnosti, jiné už mají za cíl ideálně předejít velkým problémům. Do druhé skupiny svolávacích akcí patří ta od značky Mercedes-Benz, která má za cíl vyřešit velký problém s brzdami u skoro milionu aut.

Problém je tak vážný, že automobilka podle agentury AFP žádá dotčené majitele, aby s auty, dokud nebude závada odstraněna, ideálně vůbec nejezdili. Problém je totiž na brzdové soustavě, respektive v posilovači brzd. Ten může zkorodovat, což by v konečném důsledku mohlo vést buď ke sníženému účinku brzd, v některých případech ale i k jejich absolutnímu selhání.

Automobilka pro agenturu AFP uvedla, že v některých případech by v důsledku koroze mohlo při silném brzdění dojít k mechanickému poškození posilovače, čímž by došlo k přerušení spojení brzdového pedálu a brzdového systému.

Přečtěte si také:  Pozor na střešní boxy od škodovky. Automobilka je svolává, za jízdy se totiž mohou otevřít

Svolávací akce se týká 993 407 aut, přičemž jde o vozy třídy ML, GL a R, které byly vyrobeny mezi lety 2004 až 2015. Majitelé dotčených aut už by měli mít doma zvací dopis do servisu, který jim byl odeslán zhruba v polovině května. Pokud jej nemají, mohou si u kteréhokoliv autorizovaného servisu ověřit, zda se akce týká i jejich vozu.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek