Pozor na střešní boxy od škodovky. Automobilka je svolává, za jízdy se totiž mohou otevřít

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Škoda - 6. 6. 2022 0

Střešní boxy, tedy takzvané rakve, jsou v Česku velmi oblíbené. A to nejen v zimě, kdy slouží na přepravu lyží, ale i v létě. Všichni ti, kteří si ale pořídili střešní box přímo od škodovky by měli zbystřit. Jeden konkrétní typ automobilka totiž nejen, že svolává do servisů, ale pro jistotu jej i stáhla z prodeje.

Poškození boxu i auta

Problém se dle samotné automobilky týká zamykacího 400litrového střešního boxu s označením 000071175C (stříbrné provedení) a 000071175D (černé provedení). Jde o totožný typ boxu, jaký je na fotce výše.

Problém je v plastových krytkách, které box drží zavřený. Ty mohou dle vyjádření značky „mohou prasknout, což může mít za následek poškození samotného střešního boxu i vozidla. Škoda Auto důrazně doporučuje zákazníkům přestat potenciálně vadný střešní box používat a kontaktovat servisního partnera Škoda.“

Přečtěte si také:  Nehoda auta s chodci nebo cyklisty: Vážným následkům mají auta zabránit speciálními konstrukčními prvky karoserie a asistenčními systémy

Problémový je zamykací mechanismus s logem „Pajr“, správně by na něm mělo být logo „Euro-Locks“. Automobilka upozorňuje také na to, že každý box má osm krytek, ale k případným problémům stačí i jedna vadná. V Česku bylo dosud prodáno 71 kusů tohoto střešního nosiče.