Mercedes-Benz eVito elektromobil

Mercedes-Benz se výrazně pouští do elektrifikace svých modelů. Kromě toho, že příští rok přijde několik plug-in hybridních modelů pro osobní vozy, chystají se také elektrické dodávky. První z nich je Vito, tedy eVito.

O pohon tohoto elektromobilu bude starat elektromotor s výkonem 84 kW/113 koní a s točivým momentem 300 Nm. Elektrická energie se bude ukládat do 41,4kWh baterií. Mercedes-Benz slibuje dojezd až 150 kilometrů, jedním dechem nicméně dodává, že v případě špatných povětrnostních podmínek (zima a pod.) či velkého naložení, klesne dojezd minimálně ke 100 km. Maximální rychlost bude 80 km/h v běžném jízdním módu, pokud bude potřeba, bude možné ve speciálním režimu jet rychlostí až 120 km/h.

Mercedes-Benz zatím eVito nabízí se dvěma rozvory – dlouhým a extra-dlouhým. Zatímco v případě kratšího z nich bude celková délka auta 5140 mm, v případě delšího naměříme 5370 mm. U dodávky se také předpokládá častý odvoz materiálu, kterého lze do auta naložit až 6,6 m³ s hmotností až 1073 kg. Maximální hmotnost je 3200 kg.

Objednávky na elektrický Mercedes-Benz eVito již značka přijímá, první automobily se k zákazníkům dostanou v druhé polovině roku 2018. Další rozšíření elektrických modelů užitkových vozů přijde na počátku roku 2019.