test-2020-mercedes-amg-gle-kupe-53-4matic- (24)

Mercedes-Benz postupně zcela opouští manuální řazení. Může za to hlavně nástup elektromobility

Od Anina Russová | Zdroj: carscoops.com - Foto: Pavel Srp - 8. 10. 2020


Je to překvapení nebo snad očekávatelný krok? Značka Mercedes-Benz se rozhodla, že manuálnímu řazení dá v blízké budoucnosti sbohem. Definitivně.

Pravděpodobně jste zaznamenali, že Mercedes-Benz má v blízké budoucnosti velké plány se svojí nabídkou. Hlavně v rámci elektrifikace. Pro některé je poněkud zarážející, že je v plánu třída G s elektrickým pohonem, ale kromě něj se dočkáme modelů EQS, EQA nebo třeba EQE. A další jistě přijdou na řadu později. Vlastně se dá říct, že každá řada nabídne alespoň jeden model, který dostane svou elektrickou verzi. A nejspíš i právě proto se německá prémiová automobilka rozhodla, že pro manuální převodovky už prostě v nabídce nebude místo.

Přečtěte si také:  Ve Všenorech se včera konala akce 'Párky a káry'. Byly tu supersporty za stovky milionů [fotogalerie]

A co si budeme povídat, spojení mercedesu a manuálu prostě zní zvláštně, tak nějak nepatřičně. A v elektromobilu je to navíc ještě nesmysl. Nabízet jej a vyvíjet jej pro těch pár posledních modelů, ve kterých je k dostání, je zbytečně drahé a značce se nikdy nevrátí. A protože i Mercedes-Benz bojuje s koronavirovými ztrátami, musí trochu šetřit. Zrušení manuálu je tedy celkem logickým a finančně pozitivním krokem.