mercedes-benz tridy c - tovarna

Mercedes-Benz musel ve své továrně přerušit výrobu. Nedošly mu díly, ale vběhl tam živý leopard

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Motor1.com - Ilustrační foto: Mercedes-Benz - 30. 3. 2022


Automobilky ve svých továrnách výrobu různě pozastavují i přerušují už dva roky. Na vině je zpravidla koronavirus anebo nedostatek dílů. Mercedes-Benz ale před pár dny musel přerušit výrobu kvůli něčemu docela jinému. V jeho továrně se totiž objevil živý leopard.

Zaměstnanci indické továrny automobilky Mercedes-Benz zažili před pár dny velmi netradiční podívanou. Do továrny se totiž zatoulal asi tříletý sameček leoparda. Ten byl mezi všemi těmi stroji ztracen, byl zmatený a bál se. Vedení továrny kvůli tomu pozastavilo provoz a zavolalo na pomoc ochranáře z Chakan Forest Department a Wildlife SOS.

Přečtěte si také:  AMG DYNAMIC Experience vás nechá ochutnat modely Mercedes-AMG na silnicích. Vyzkoušeli jsme si to také

Ti se rozhodli malého leoparda z bezpečné vzdálenosti uspat, aby nezranil sebe, ale ani je, a pak jej vynesli v bezpečí ven. Celá tahle akce zabrala čtyři hodiny a celková pauza v továrně trvala šest hodin. Leopard potom na pár dní skončil pod lékařským dozorem, aby se zjistilo, zda mu nic není, než bude opět vypuštěn do volné přírody.

Továrna Mercedes-Benz v Indii montuje modely třídy C, třídy E, třídy S i CLA Coupé. Vznikají tu ale i SUV: GLA, GLC, GLE a GLS, přičemž modely GLC se od roku 2018 dovážejí i do USA.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek